Դարձիր Ազգային երիտասարդական համաժողովի մասնակիցը
Սույն թվականի օգոստոսի 1-3-ը Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը Հայաստանում կանցկացնի Ազգային երիտասարդական համաժողով, որը կհամախմբի Հայաստանից, սփյուռքից և Արցախից 18-ից 35 տարեկան 450 երիտասարդների՝ մասնակցելու Հայաստանի զարգացման գործընթացին, կապ հաստատելու և հզորացնելու միմյանց, ինչպես նաև ոգևորելու ընդլայնել իրենց աշխատանքը և ներգրավվածությունը համայնքներում։
Երիտասարդների կողմից՝ երիտասարդների համար:
Ազգային երիտասարդական համաժողովը կանցկացվի ինտերակտիվ և ներառական ձևաչափով, որի ընթացքում տեղի կունենան պանելային քննարկումներ, հանդիպումներ, պրեզենտացիաներ, աշխատաժողովներ, ինչպես նաև էքսպոներ, կապերի հաստատման և մշակութային միջոցառումներ: Համաժողովն ամբողջ աշխարհի հայ երիտասարդներին հնարավորություն կտա բացահայտելու ընդհանուր առաջնահերթությունները և միասին աշխատելու Հայաստան-սփյուռք երիտասարդական համագործակցության ճանապարհային քարտեզի մշակման ուղղությամբ:
Սփյուռքի համայնքներում ակտիվ ներգրավված երիտասարդ գործիչները, մասնագիտական խմբերի ներկայացուցիչները, համահայկական, երիտասարդական կառույցների անդամները, ովքեր հետաքրքրված են համաժողովին մասնակցությամբ, կարող են լրացնել հայտադիմումը մինչ ապրիլի 22-ը՝ https://forms.gle/u27KbzBZwyLV8PcFA:

Стань участником Армянского молодежного форума!
В этом году с 1 по 3 августа Офис главного уполномоченного по делам диаспоры РА проведет Армянский молодежный форум, который соберет 450 молодых людей из диаспоры, Армении и Арцаха в возрасте от 18 до 35 лет для участия в процессе развития Армении, установления связи и укрепления друг друга, а также воодушевления их в расширении своей работы и вовлеченности в общины.
От молодежи для молодежи.
Армянский молодежный форум пройдет в интерактивном и доступном формате, в ходе которого пройдут панельные дискуссии, презентации, семинары, экспо-выставки, а также нетворкинг-встречи и культурные мероприятия. Форум даст возможность армянской молодежи всего мира раскрыть общие приоритеты и совместно работать над разработкой дорожной карты молодежного сотрудничества Армения-Диаспора.
Молодые деятели, активно вовлеченные в деятельность общин, представители профессиональных групп, члены общеармянских, молодежных структур, желающие принять участие в форуме, могут заполнить форму заинтересованности до 22 апреля по ссылке: https://forms.gle/u27KbzBZwyLV8PcFA