«իԳործ» ծրագրի 3 սերունդների հանդիպումը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի 3 սերունդները հանդիպում ունեցան Թումանյանի անվան այգում։ 2022 թվականի մասնակիցները կիսվեցին աշխատանքային առաջին կիսամյակի արդյունքներով, իսկ շրջանավարտները պատմեցին ծրագրից հետո Հայաստանում իրենց զբաղվածության մասին:
Հիշեցնենք, որ «իԳործ»-ը Հայաստանի Հանրապետության պատմության մեջ առաջին ծրագիրն է, որի շրջանակներում սփյուռքի հայ մասնագետները հրավիրվում են աշխատելու ՀՀ կառավարությունում և պետական այլ գերատեսչություններում։ Ծրագրի շրջանակներում սփյուռքահայ 150 մասնագետ մեկ տարի ժամկետով աշխատելու հնարավորություն է ստացել Հայաստանի և Արցախի գերատեսչություններում։

Встреча трех поколений программы «iGorts»
В парке им. Туманяна состоялась встреча 3-х поколений программы «iGorts» для специалистов армянской диаспоры в системе правительства РА. Участники 2022 года поделились итогами первого полугодия работы, а выпускники рассказали о своем трудоустройстве в Армении после окончания программы.
Напомним, что «iGorts» - первая в истории Республики Армения программа, в рамках которой армянские специалисты Диаспоры приглашаются для работы в правительстве РА и других государственных ведомствах. В рамках программы 150 армянских специалистов Диаспоры получили возможность работать в течение одного года в ведомствах Армении и Арцаха.