«իԳործ» ծրագրի 3 սերունդների հանդիպումը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի 3 սերունդները հանդիպում ունեցան Թումանյանի անվան այգում։ 2022 թվականի մասնակիցները կիսվեցին աշխատանքային առաջին կիսամյակի արդյունքներով, իսկ շրջանավարտները պատմեցին ծրագրից հետո Հայաստանում իրենց զբաղվածության մասին:
Հիշեցնենք, որ «իԳործ»-ը Հայաստանի Հանրապետության պատմության մեջ առաջին ծրագիրն է, որի շրջանակներում սփյուռքի հայ մասնագետները հրավիրվում են աշխատելու ՀՀ կառավարությունում և պետական այլ գերատեսչություններում։ Ծրագրի շրջանակներում սփյուռքահայ 150 մասնագետ մեկ տարի ժամկետով աշխատելու հնարավորություն է ստացել Հայաստանի և Արցախի գերատեսչություններում։

Meeting of three generations of the “iGorts” program
3 generations of the specialists from Diaspora of the “iGorts” program working in the RA management system met in the park named after Tumanyan. The participants of 2022 shared the results of the first working semester and graduates told about their employment in Armenia after the program.
It should be recalled that the "iGorts" is the first program in the history of Armenia, within the framework of which Armenian specialists from Diaspora are invited to work in the Government of the Republic of Armenia and other state departments.
Within the framework of the program, 150 Diaspora Armenian specialists were given the opportunity to work for a period of one year in the departments of Armenia and Artsakh.