Վարչապետն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը։
Վարչապետը ողջունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի գործունեությունը՝ Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, գործընկերության խթանման, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքի ներուժի զարգացման համատեքստում:
Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Փաշինյանին՝ բարձր գնահատականի համար և անդրադարձել կառույցի կողմից իրականացվող ծրագրերին: Նա նշել է, որ Ֆրանսահայերի խորհուրդը պատրաստ է սատար լինել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը և ներգրավվել Հայաստանի զարգացման, համազգային օրակարգի կյանքի կոչման, ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հարցերի շուրջ: Այս առումով ՀՀ վարչապետը կարևորել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետ ակտիվ աշխատանքը:

The Prime Minister received the President of the Council of Armenians of France
Today, Prime Minister Nikol Pashinyan received Daniel Kurkdjian, the chairman of the Council of French Armenians, the Honorary President of Grant Thornton Armenia.
Mushegh Ghukasyan, Head of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, also attended the meeting.
The Prime Minister praised the activities of the Council of Armenians of France in the context of strengthening Armenia-Diaspora relations, promotion of partnership, as well as development of the potential of the French-Armenian community.
The President of the Council of Armenians of France thanked Prime Minister Pashinyan for his high assessment and referred to the programs implemented by the structure. He noted that the Council of Armenians of France is ready to support the Government of the Republic of Armenia and get involved in the development of Armenia, the implementation of the national agenda, and the implementation of democratic reforms.
The interlocutors exchanged ideas on cooperation issues. In this regard, the Prime Minister emphasized the active cooperation with the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs.