Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավարը հանդիպել է Ռումինիայի հայերի միության ներկայացուցիչների հետ
29 Ապրիլի 2023
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը հանդիպել է Ռումինիայի հայերի միության ներկայացուցիչների հետ հետևյալ քաղաքներից՝ Բոտոշանի, Կոնստանցա, Թիմիսոարա, Բակաու, Տուլչա, Կլուժ, Գեռլա։
Մուշեղ Ղուկասյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, հայրենադարձության, քարտեզագրման և Սփյուռքի ներուժի ներգրավման ծրագրերը, հատկապես ընդգծել առաջիկա ամռանը կայանալիք համահայկական երիտասարդական համաժողովը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Սփյուռքի հետ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր։ Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցության պատրաստակամություն են հայտնել։

Руководитель офиса главного уполномоченного по делам диаспоры встретился с представителями Союза армян Румынии
29 Апреля 2023
Руководитель офиса главного уполномоченного по делам диаспоры Мушег Гукасян встретился с представителями Союза армян Румынии из следующих городов: Ботошани, Констанца, Тимишоара, Бакэу, Тулча, Клуж, Герла.
Мушег Гукасян представил деятельность Офиса, программы по репатриации, картированию и привлечению потенциала диаспоры, особо отметил предстоящий Армянский молодежный форум, который состоится этим летом.
В ходе встречи обсуждались различные вопросы, связанные с взаимодействием с диаспорой. В завершение встречи стороны выразили готовность к сотрудничеству.