Գլխավոր հանձնակատարն աշխատանքային այցով Գերմանիայում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Գերմանիայում: Մյունխենում նա շրջայց է կատարել «Անուշ» պարի և մշակույթի կենտրոնում, հանդիպել  կենտրոնի ղեկավար Անուշ Չախալյանի և անդամների հետ, ծանոթացել գործունեությանն ու խնդիրներին։
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը մասնկացել է կենտրոնի կողմից կազմակերպված պարի միջազգային օրվան նվիրված մշակութային միջոցառմանը և բարձր գնահատել նրանց հայապահպան  գործունեությունը։
Միջոցառմանը հաջորդել է սաների պարգևատրման արարողությունը:
Աշխատանքային այցի առաջին օրվա ընթացքում Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև Բավարիայի հայ հայրենակցական միություն և հանդիպել միության ատենապետ Անի Թելեանի, երկրորդ ատենապետ Արիստակես Զաքարյանի և մի շարք այլ ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը շրջայց է կատարել միության շենքում, ծանոթացել միության և նրա ներքո գործող մեկօրյա դպրոցի գործունեությանը։
Զարեհ Սինանյանը ծավալուն զրույց է ունեցել հանդիպման մասնակիցների հետ, ներկայացրել գրասենյակի աշխատանքները: Քննարկման թեմաները հիմնականում առնչվել են Հայաստան֊սփյուռք գործակցությանը, ռազմավարությանը և առկա խնդիրներին:
«Շնորհակալություն տարիներ շարունակ ներդրած ջանքերի և աշխատանքի համար»,-հանդիպման ավարտին ընդգծել է Գլխավոր հանձնակատարը:

The High Commissioner is on a working visit to Germany
High Commissioner Zareh Sinanyan is on a working visit to Germany. In Munich, he toured the "Anush" dance and culture center, met with Head of the center Anush Chakhalyan and its members, got acquainted with the activities and problems.
Then the High Commissioner participated in the cultural event dedicated to the International Dance Day organized by the center and highly appreciated their patriotic activities.
The event was followed by the awarding ceremony of the students.
On the first day of the working visit, Zareh Sinanyan also visited the Armenian Patriotic Union of Bavaria and met with Chairman of the Union Ani Telian, second Chairman Aristakes Zakaryan and a number of other representatives.
The High Commissioner toured the building of the union, got acquainted with the activities of the union and one-day school operating under it.
Zareh Sinanyan had an extensive conversation with the participants of the meeting, presented the activities of the office. The topics of discussion were mainly related to Armenia-Diaspora cooperation, strategy and existing problems.
"Thank you for many years of efforts and work," stressed the High Commissioner at the end of the meeting.