Գլխավոր հանձնակատարն աշխատանքային այցով Գերմանիայում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Գերմանիայում: Մյունխենում նա շրջայց է կատարել «Անուշ» պարի և մշակույթի կենտրոնում, հանդիպել  կենտրոնի ղեկավար Անուշ Չախալյանի և անդամների հետ, ծանոթացել գործունեությանն ու խնդիրներին։
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարը մասնկացել է կենտրոնի կողմից կազմակերպված պարի միջազգային օրվան նվիրված մշակութային միջոցառմանը և բարձր գնահատել նրանց հայապահպան  գործունեությունը։
Միջոցառմանը հաջորդել է սաների պարգևատրման արարողությունը:
Աշխատանքային այցի առաջին օրվա ընթացքում Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև Բավարիայի հայ հայրենակցական միություն և հանդիպել միության ատենապետ Անի Թելեանի, երկրորդ ատենապետ Արիստակես Զաքարյանի և մի շարք այլ ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը շրջայց է կատարել միության շենքում, ծանոթացել միության և նրա ներքո գործող մեկօրյա դպրոցի գործունեությանը։
Զարեհ Սինանյանը ծավալուն զրույց է ունեցել հանդիպման մասնակիցների հետ, ներկայացրել գրասենյակի աշխատանքները: Քննարկման թեմաները հիմնականում առնչվել են Հայաստան֊սփյուռք գործակցությանը, ռազմավարությանը և առկա խնդիրներին:
«Շնորհակալություն տարիներ շարունակ ներդրած ջանքերի և աշխատանքի համար»,-հանդիպման ավարտին ընդգծել է Գլխավոր հանձնակատարը:

Главный уполномоченный находится с рабочим визитом в Германии
Главный уполномоченный находится с рабочим визитом в Германии. В Мюнхене он совершил экскурсию по центру танца и культуры "Ануш", встретился с руководителем Центра Ануш Чахалян и ее членами, ознакомился с деятельностью.
Затем главный уполномоченный принял участие в организованном Центром культурном мероприятии, посвященном Международному дню танца, и высоко оценил их патриотическую работу.
За мероприятием последовала церемония награждения воспитанников.
В первый день рабочего визита Заре Синанян посетил также Армянский земляческий союз Баварии и встретился с председателем Союза Ани Телян, вторым председателем Аристакесом Закаряном и рядом других представителей.
Главный уполномоченный осмотрел здание Союза, ознакомился с деятельностью Союза и действующей при нем однодневной школы.
Заре Синанян провел открытую беседу с участниками встречи, представил работу Офиса. Темы обсуждений в основном касались взаимодействия Армения-Диаспора, стратегии и существующих проблем.