Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի և Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեի նախագահ, Լեհաստանում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոս Հրաչյա Բոյաջյանի անունից սիրով հրավիրում ենք մասնակցելու Սբ. Հովհաննես Պողոս Բ-ին պապին և լեհ-հայկական դարավոր բարեկամությանը նվիրված խաչքարի բացման և օծման հանդիսավոր արարողությանը, որը տեղի կունենա ս.թ. մայիսի 16-ին՝ ժամը 11:30-ին, Երևանի Փավստոս Բյուզանդի փողոցի Խաչքարների պուրակում:
Միջոցառման պատվավոր հյուրն է լինելու Լեհաստանի սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ, պետքարտուղար Յան Ջիեջիչակը։

On behalf of High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan and Chairman of the Armenian-Polish Public Committee, Honorary Consul of the Republic of Armenia in Poland Hrachya Boyajyan, we kindly invite you to participate in the ceremonial opening and consecration of the khachkar dedicated to Pope John Paul II and century-old Armenian-Polish friendship, which will take place on May 16 at 11:30 in Khachkar Park, Pavstos Buzand Street, Yerevan.
The honored guest of the event will be authorized representative of the government for Diaspora and Poles Abroad, Secretary of State Jan Dziedziczak.