Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի և Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեի նախագահ, Լեհաստանում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոս Հրաչյա Բոյաջյանի անունից սիրով հրավիրում ենք մասնակցելու Սբ. Հովհաննես Պողոս Բ-ին պապին և լեհ-հայկական դարավոր բարեկամությանը նվիրված խաչքարի բացման և օծման հանդիսավոր արարողությանը, որը տեղի կունենա ս.թ. մայիսի 16-ին՝ ժամը 11:30-ին, Երևանի Փավստոս Բյուզանդի փողոցի Խաչքարների պուրակում:
Միջոցառման պատվավոր հյուրն է լինելու Լեհաստանի սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ, պետքարտուղար Յան Ջիեջիչակը։

От имени главного уполномоченного по делам диаспоры Заре Синаняна и председателя Армяно-польского общественного комитета, почетного консула Армении в Польше Грачья Бояджяна приглашаем вас принять участие в торжественном открытии и освящении хачкара, посвященного Папе Римскому Св. Иоанну Павлу II и многовековой польско-армянской дружбе, которое состоится 16 мая, в 11:30, на аллее хачкаров, улица Павстоса Бузанда, г. Ереван.
Почетным гостем мероприятия станет полномочный представитель правительства по делам диаспоры и поляков за рубежом, статс-секретарь Ян Дзедзичак.