Զարեհ Սինանյանը Մոսկվայում շարունակում է հագեցած օրակարգով այցը
Այսօր Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Մոսկվայում իր երրորդ աշխատանքային օրը սկսեց «Դիալոգ» կազմակերպության ներկայացուցիչների և գործընկերների հետ հանդիպմամբ:
Ողջունելով Զարեհ Սինանյանին՝ կազմակերպության հիմնադիր-նախագահ Յուրի Նավոյանը ներկայացրեց կազմակերպության պատմությունն ու հիմնական նպատակները:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց կազմակերպված միջոցառման ձևաչափը և իր խոսքն ավարտեց չինական հայտնի ասացվածքով. «Ուզում ես անցնել երկար ճանապարհ` արա առաջին քայլդ»: Այնուհետև բոլոր ներկաները հերթով հանդես եկան կարճ ելույթներով և Հայաստան-սփյուռք համագործակցության իրենց տեսլականի վերաբերյալ առաջարկություններով: Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց ելույթներից հետո ծավալված ակտիվ քննարկումներին և պատասխանեց բոլոր հարցերին:
Հիշեցնենք, որ «Դիալոգ» կազմակերպությունը Մոսկվայում ակտիվորեն համագործակցում է ռուսաստանյան առաջատար վերլուծական կենտրոնների հետ, պարբերաբար մասնակցում է միջազգային գիտաժողովների: Կազմակերպում է քաղաքագիտական համաժողովներ, հասարակական բանավեճեր, մշակութային ձեռնարկներ, տարբեր մակարդակներում երկխոսություն է վարում քաղաքական կուսակցությունների և պետական հաստատությունների հետ:

Продолжается насыщенная повестка визита Заре Синаняна в Москву
Главный комиссар по делам диаспоры Заре Синанян сегодня начал свой третий рабочий день в Москве со встречи с представителями организации «Диалог».
Основатель организации Юрий Навоян представил главному комиссару историю организации и ее основные цели.
Заре Синанян отметил важность формата организованного мероприятия и завершил свое выступление знаменитой китайской пословицей. «Хочешь пройти долгий путь, сделай свой первый шаг». После этого все участники выступили с короткими речами и предложениями о своем видении партнерства Армения-Диаспора. Заре Синанян принял участие в активных дискуссиях после выступлений и ответил на все вопросы.
Напомним, что организация "Диалог" активно сотрудничает с ведущими российскими аналитическими центрами в Москве, регулярно участвует в международных конференциях. Она организует политические конференции, общественные дебаты, культурные мероприятия и на различных уровнях ведет диалог с политическими партиями и государственными учреждениями.