Հանդիպում Հունգարիայի հայ համայնքի պատվիրակության հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ընդունել է Հունգարիայի հայկական համայնքի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր Հունգարիայի խորհրդարանում հայ համայնքի խոսնակ, պատգամավոր Նիկողոս Ակոպյանը:
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը: Ընդգծվել է համայնքի հետ համագործակցությունն ընդլայնելու և խորացնելու կարևրությունը: Նիկողոս Հակոբյանը ներկայացրել է Հունգարիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը:
Նա նշել է, որ 202 թվականին Բուդապեշտում պլանավորում են կազմակերպել հայկական համաժողով, որի շուրջ պատրասակամություն կա աշխատելու գրասենյակի հետ:

A meeting with the delegation of the Armenian community of Hungary
High Commissioner Zareh Sinanyan received the delegation of the Armenian community of Hungary, which was headed by speaker of the Armenian community in the Hungarian Parliament, MP Nikoghos Hakobyan.
During the meeting the High Commissioner presented the activities and programs of the office. The importance of expanding and deepening cooperation with the community was emphasized. Nikoghos Hakobyan presented the current state of the Armenian community in Hungary.
He noted that an Armenian forum is planned to be organized in Budapest in 2024, around which there is a willingness to work with the office.