Հանդիպում Հունգարիայի հայ համայնքի պատվիրակության հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ընդունել է Հունգարիայի հայկական համայնքի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր Հունգարիայի խորհրդարանում հայ համայնքի խոսնակ, պատգամավոր Նիկողոս Ակոպյանը:
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը: Ընդգծվել է համայնքի հետ համագործակցությունն ընդլայնելու և խորացնելու կարևրությունը: Նիկողոս Հակոբյանը ներկայացրել է Հունգարիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը:
Նա նշել է, որ 202 թվականին Բուդապեշտում պլանավորում են կազմակերպել հայկական համաժողով, որի շուրջ պատրասակամություն կա աշխատելու գրասենյակի հետ:

Встреча с делегацией армянской общины Венгрии
Главный уполномоченный Заре Синанян принял делегацию армянской общины Венгрии, которую возглавлял спикер армянской общины в венгерском парламенте, депутат Никогос Акопян.
На встрече главный уполномоченный представили деятельность и программы Офиса. Обсуждена важность расширения сотрудничества с общиной. Николос Акопян представил нынешнее положение армянской общины Венгрии.
Он также отметил, что в 2024 году в Будапеште планируется организовать армянский форум, в рамках которого предложил сотрудничество с Офисом.