Անվճար դասընթացներ հայրենադարձների համար
Մեր գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնը մեկնարկել է տարբեր ուղղություններով անվճար դասընթացների շարք հայրենադարձների համար:
Առաջին դասընթացի թեման վերաբերել է իրավական ոլորտին, որի ընթացքում խոսվել է Հայաստանում փաստաբանական գործունեության իրականացման առանձնահատկությունների, ՀՀ-ում դատական կարգով իրավունքների պաշտպանության արդյունավետության, իրավաբանի դերի, հայաստանյան և միջազգային փորձի մասին:
Սեմինարին մասնակցել են հայրենադարձներ Սիրիայից, Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Արգենտինայից, Գերմանիայից։
Սեմինարը վարել է իրավաբան, «Ֆրանկոֆոն փաստաբանների միավորում» իրավաբանների ՀԿ-ի նախագահը Մարտուն Փանոսյանը։

Free courses for repatriates
The Repatriation and Integration Center has started a series of free courses for repatriates in various directions.
The topic of the first course was related to the legal sphere, during which they talked about the features of the practice of advocacy in Armenia, effectiveness of protection of rights in court in the Republic of Armenia, role of a lawyer, Armenian and international experience.
The seminar was attended by repatriates from Syria, Russia, USA, Argentina, Germany.
The seminar was led by lawyer, chairman of NGO of lawyers «Union of Advocates of Francophonie» Martun Panosyan.