Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Լեհաստանի պետքարտուղարին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանի ուղեկցությամբ այցելել է Լեհաստանի վարչապետի գրասենյակ և հանդիպել Լեհաստանի պետքարտուղար, սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ Յան Միխալ Ջիեջիչակի հետ։
Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ պատիվ է կրկին հանդիպել պետքարտուղարին և շարունակել սփյուռքի հարցերի շուրջ երկխոսությունը, որը միտված է այս ոլորտում երկու երկրների միջեւ համագործակցության էլ ավելի զարգացմանն ու խորացմանը։
Ողջունելով Գլխավոր հանձնակատարի այցը և մեկնարկող համագործակցությունը` պետքարտուղարը նշել է, որ երկու երկրները և ժողովուրդները կիսում են համանման արժեքներ, որոնք հիմնված են քրիստոնեության, ժողովրդավարության և ազատության նկատմամաբ ունեցած վերաբերմունքի վրա։
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես խոսվել է սփյուռքի հետ աշխատանքներում փորձի փոխանակման անհրաժեշտության մասին:

Главный уполномоченный встретился с госсекретарем Польши
Заре Синанян в сопровождении посла РА Самвела Мкртчяна встретился с государственным секретарем Польши, полномочным представителем правительства по делам диаспоры и поляков за рубежом Яном Дзеджичаком.
Заре Синанян отметил, что для него большая честь вновь встретиться с госсекретарем и продолжить диалог по вопросам диаспоры, направленный на дальнейшее развитие и сотрудничество двух стран в этой сфере
Приветствуя главного уполномоченного, госсекретарь отметил, что две страны и народы разделяют схожие ценности, основанные на христианстве, демократии и свободе.