Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Լեհաստանի պետքարտուղարին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանի ուղեկցությամբ այցելել է Լեհաստանի վարչապետի գրասենյակ և հանդիպել Լեհաստանի պետքարտուղար, սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ Յան Միխալ Ջիեջիչակի հետ։
Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ պատիվ է կրկին հանդիպել պետքարտուղարին և շարունակել սփյուռքի հարցերի շուրջ երկխոսությունը, որը միտված է այս ոլորտում երկու երկրների միջեւ համագործակցության էլ ավելի զարգացմանն ու խորացմանը։
Ողջունելով Գլխավոր հանձնակատարի այցը և մեկնարկող համագործակցությունը` պետքարտուղարը նշել է, որ երկու երկրները և ժողովուրդները կիսում են համանման արժեքներ, որոնք հիմնված են քրիստոնեության, ժողովրդավարության և ազատության նկատմամաբ ունեցած վերաբերմունքի վրա։
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես խոսվել է սփյուռքի հետ աշխատանքներում փորձի փոխանակման անհրաժեշտության մասին:

The High Commissioner met with the Secretary of State of Poland
High Commissioner Zareh Sinanyan, accompanied by RA Ambassador Samvel Mkrtchyan, visited the office of the Prime Minister of Poland and met with Authorized representative of the government for Diaspora and Poles Abroad, Secretary of State Jan Dziedziczak.
Zareh Sinanyan noted that it is an honor to meet the Secretary of State again and to continue the dialogue on diaspora issues, which is aimed at the further development and deepening of cooperation between the two countries in this field.
Welcoming the visit of the High Commissioner and cooperation that has begun, the Secretary of State noted that the two countries and peoples share similar values, which are based on attitudes towards Christianity, democracy and freedom.
During the meeting, in particular, the need to exchange experience in working with Diaspora was discussed.