Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Լեհաստանի ներքին գործերի եւ ադմինիստրացիայի փոխնախարարի
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հանդիպել է Լեհաստանի ներքին գործերի և ադմինիստրացիայի նախարարի տեղակալ Բարտոշ Գրոդեցկի հետ։
Ողջունելով Գլխավոր հանձնակատարի այցը Լեհաստան` փոխնախարարը նշել է, որ խորը հարգանք է տածում հայերի նկատմամբ և ուրախ է, որ հայ֊լեհական հարաբերությունները դինամիկ կերպով զարգանում են: Նա ընդգծել է, որ նախարարությունը պատրաստ է բոլոր հնարավոր ուղիներով նպաստել դրանց ամրապնդմանը:
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել  նախարարությանը` հայ փոքրամասնության նկատմամբ ցուցաբերվող ուշադրության և օժանդակության համար:
Բարձր է գնահատվել նաև լեհահայ դասական և նոր համայնքների դերը Լեհաստանում և հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման գործում։

Zareh Sinanyan met with the Deputy Minister of Interior and Administration of Poland
High Commissioner Zareh Sinanyan met with Deputy Minister of Interior and Administration of Poland Bartosz Grodecki.
Welcoming the visit of the High Commissioner to Poland, the Deputy Minister noted that he has deep respect for Armenians and is glad that the Armenian֊Polish relations are developing dynamically. He emphasized that the Ministry is ready to contribute to their strengthening in all possible ways.
Zareh Sinanyan thanked the Ministry for the attention and assistance shown to the Armenian minority.
The role of classic and new Polish-Armenian communities in Poland and in the development of the Armenian-Polish relations was also highly appreciated.