Հանդիպում լեհահայ համայնքի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լեհաստանում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպել է Լեհաստանի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և համայնքում ակտիվ գործունեություն ծավալող անհատների հետ։
Հանդիպման սկզբում ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանը ողջունել է ներկաներին և կարևորել Գլխավոր հանձնակատարի այցը։
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, որից հետո տեղի է ունեցել հարցուպատասխան։
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են գրասենյակի հետ համագործակցության զարգացմանը, կրթությանը, հայապահպանությանը, հայ մշակույթի տարածմանը, այդ թվում նաև՝ հայկական մշակութային խմբեր Լեհաստան գործուղմանը։

A meeting with the Polish-Armenian community
High Commissioner Zareh Sinanyan met with the representatives of the Polish Armenian organizations and individuals active in the community at the RA Embassy in Poland.
At the beginning of the meeting, RA Ambassador Samvel Mkrtchyan welcomed the attendees and emphasized the importance of the High Commissioner's visit.
Zareh Sinanyan presented the activities of the office, main directions and programs, after which a question and answer took place.
The questions mainly concerned the development of cooperation with the office, education, preservation of the Armenian identity, dissemination of the Armenian culture, including the sending of the Armenian cultural groups to Poland.