Հանդիպում լեհահայ համայնքի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լեհաստանում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպել է Լեհաստանի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և համայնքում ակտիվ գործունեություն ծավալող անհատների հետ։
Հանդիպման սկզբում ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանը ողջունել է ներկաներին և կարևորել Գլխավոր հանձնակատարի այցը։
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, որից հետո տեղի է ունեցել հարցուպատասխան։
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են գրասենյակի հետ համագործակցության զարգացմանը, կրթությանը, հայապահպանությանը, հայ մշակույթի տարածմանը, այդ թվում նաև՝ հայկական մշակութային խմբեր Լեհաստան գործուղմանը։

Встреча с польско-армянской общиной
В посольстве РА в Польше главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями польско-армянских организаций и общественными активистами.
В начале встречи посол РА Самвел Мкртчян приветствовал собравшихся и подчеркнул важность визита главного уполномоченного.
Заре Синанян представил деятельность Офиса, основные направления и программы, после чего последовала сессия вопросов и ответов.
В основном вопросы касались развития сотрудничества с ведомством, образования, сохранения армянства и распространения армянской культуры.