Մեկնարկել է «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի երրորդ փուլը
«Քայլ դեպի տուն» երկշաբաթյա ուսումնաճանաչողական ծրագրի 3-րդ փուլին մասնակցում են 113 պատանիներ 9 երկրներից՝ Իռլանդիայից, Իսպանիայից, Իտալիայից, ԱՄԷ-ից, Կանադայից, Ֆրանսիայից, Բելառուսից, Վրաստանից և Ռուսաստանից: Ծրագիրը ներառում է հայոց լեզվի, հայրենագիտության, ազգային երգի և պարի դասընթացներ, ճանաչողական այցեր Հայաստանի պատմամշակութային հուշարձաններ, թանգարաններ, կրթական հաստատություններ:
Մասնակիցներն արդեն հասցրել են այցելել Մատենադարան, Ծիծեռնակաբերդ, Օշական, ՀԲԸՄ հայաստանյան գրասենյակ, Բյուրականի աստղադիտարան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարան, Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, ՓիքսԱրթ, Հայաստանի ազգային պատկերասրահ, մասնակցել են նաև ՀՀ սահմանադրության օրվա քայլերթին:

Стартовал третий поток программы «Шаг к дому»
113 молодых людей из 9 стран: Ирландии, Испании, Италии, ОАЭ, Канады, Франции, Белоруссии, Грузии и России участвуют в 3-м потоке двухнедельной образовательно-культурной программы «Шаг к дому». В программу входят курсы армянского языка, страноведения, национальной песни и танца, познавательные посещения историко-культурных памятников Армении, музеев, образовательных учреждений.
Участники уже успели побывать в Матенадаране, Цицернакаберде, Ошакане, Армянском офисе АВБС (AGBU), Бюраканской обсерватории, Американском университете Армении, Центре креативных технологий ТУМО, PicsArt, Национальной галерее Армении, а также приняли участие в шествии в честь Дня Конституции РА.