«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են
2023-2024 թվականների «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են: Նրանք քսանն են և ներկայացնում են Ռուսաստանի, Բելառուսի, Բրազիլիայի, Կանադայի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Իսպանիայի, Ֆրանսիայի և Բելգիայի հայկական համայնքները:
Հուլիսի 11-ին տեղի ունեցավ ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանի հետ մասնակիցների առաջին առցանց կողմնորոշման հանդիպումը, որի շրջանակներում երիտասարդները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու, տեղեկանալու ծրագրի նախագծային բովանդակությանը և կազմակերպական մի շարք հարցերի:
Մասնակիցների համար ծրագրի մեկնարկը կտրվի սեպտեմբերի 24-ից: Մինչ այդ՝ օգոստոսին, կամփոփվեն 2022-2023 թթ. «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի աշխատանքները:
Շնորհավորում ենք այս տարի երրորդ անգամ իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներին և մաղթում հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:

The participants of the 2023-2024 Diaspora Youth Ambassador Program have been selected
The participants of the 2023-2024 Diaspora Youth Ambassador Program have been selected. We have 20 participants representing the Armenian communities of Russia, Belarus, Brazil, Canada, the United States, Germany, Spain, France and Belgium.
On July 11, the participants had their first online meeting with the Program Director Greta Mnatsakanyan, where they got informed about the content and the organization of the program.
On September 24th, the Diaspora Youth Ambassador program will start for the incoming cohort, while the 2022-2023 participants will complete their program in August.
We congratulate the participants of the third cohort of the Diaspora Youth Ambassador program and wish them success in their endeavors.