«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են
2023-2024 թվականների «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են: Նրանք քսանն են և ներկայացնում են Ռուսաստանի, Բելառուսի, Բրազիլիայի, Կանադայի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Իսպանիայի, Ֆրանսիայի և Բելգիայի հայկական համայնքները:
Հուլիսի 11-ին տեղի ունեցավ ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանի հետ մասնակիցների առաջին առցանց կողմնորոշման հանդիպումը, որի շրջանակներում երիտասարդները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու, տեղեկանալու ծրագրի նախագծային բովանդակությանը և կազմակերպական մի շարք հարցերի:
Մասնակիցների համար ծրագրի մեկնարկը կտրվի սեպտեմբերի 24-ից: Մինչ այդ՝ օգոստոսին, կամփոփվեն 2022-2023 թթ. «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի աշխատանքները:
Շնորհավորում ենք այս տարի երրորդ անգամ իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներին և մաղթում հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:

Участники программы «Молодой посол диаспоры» 2023-2024 уже отобраны
Участники программы «Молодой посол диаспоры» 2023-2024 гг. уже отобраны. Их 20, и они представляют армянские общины: России, Беларуси, Бразилии, Канады, США, Германии, Испании, Франции и Бельгии.
11 июля состоялась первая онлайн-встреча участников с руководителем программы Гретой Мнацаканян, где молодые люди познакомились, узнали о содержании программы и организационных вопросах.
Программа для новых участников стартует 24 сентября. Уже в августе будут подведены итоги программы «Молодой посол диаспоры» 2022-2023 гг.
Поздравляем участников третьего потока программы «Молодой посол диаспоры» и желаем успехов во всех начинаниях.