Գլխավար հանձնակատարն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի նորանշանակ դեսպանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Զարեհ Սինանյանը դեսպանին ներկայացրել է գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերը:
«Հայ-իրանական պատմական կապերը, մշակութայն աղերսները բազմաթիվ ոլորտներում համագործակցության օրինակները փաստում են ամուր հարաբերությունների մասին: Հայաստանը կարևորում է Իրանի հետ բարեկամությունը և բարձր գնահատում երկկողմ հարաբերությունները»,- նշել է Գլխավոր հանձնակատարը:
Երկուստեք ընդգծվել են հայ-իրանական հազարամյա կապերի նշանակությունը, հայկական սփյուռքի դերը երկկողմ հարաբերություններում, փոխհամագործակցության նոր հնարավորությունների կարևորությունը: Զրույց է ծավալվել Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների ձևաչափի և սփյուռքի ներգրավվածության հարցերի շուրջ:
Հանդիպման ընցաքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային ու անվտանգային նշանակության տարբեր խնդիրների:

The High Commissioner received the newly-appointed Ambassador of Iran to Armenia
The High Commissioner of Diaspora Affairs Zareh Sinanyan received the newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia, Mehdi Sobhani.
Welcoming the guests, Zareh Sinanyan presented the programs implemented by the office to the ambassador.
"Armenian-Iranian historical ties, cultural appeals, and examples of cooperation in many fields prove strong relations. Armenia values friendship with Iran and highly appreciates bilateral relations," the High Commissioner noted.
Both sides emphasized the importance of thousand-year-old Armenian-Iranian ties, the role of the Armenian diaspora in bilateral relations, and the importance of new opportunities for mutual cooperation. A conversation was held about the format of Armenia-diaspora relations and the issues of diaspora involvement.