Շարունակվում է Գլխավոր հանձնակատարի այցը Կիպրոս
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը շարունակում է աշխատանքային այցը Կիպրոս՝ մասնակցելով Կիպրական սփյուռքի համաշխարհային համաժողովին։
Համաժողովի շրջանակներում Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, սենատոր Ռոբերտ Մենենդեսի ելույթին, որից հետո շնորհակալություն է հայտնել նրան Հայաստանին և հայերին ցուցաբերվող աջակցության համար։
Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցություն է ունեցել նաև Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խիստոդուլիդեսի կողմից կազմակերպված ընդունելությանը և պարգևատրման արարողությանը։

The High Commissioner’s visit to Cyprus continues
High Commissioner Zareh Sinanyan continues his working visit to Cyprus, participating in the World Conference of Cyprus Diaspora.
Within the framework of the forum, Zareh Sinanyan attended a speech by the Chairman of the U.S. Senate Foreign Relations Committee, Senator Robert Menendez, after which he thanked the Senator for his continued support of Armenia and Armenians.
The High Commissioner also participated in the reception and award ceremony organized by the President of the Republic of Cyprus, Nikos Christodoulides.