Հանդիպում Լեզվի կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում հանդիպում է անցկացվել ՀՀ լեզվի կոմիտեի նախագահի պարտականությունները կատարող Գևորգ Հակոբյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցություն է ունեցել նաև «Big Mind» կրթական կենտրոնը, որը իրականացնում է Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի կողմից ֆինասավորվող և համակարգվող հայոց լեզվի դասընթացները հայրենադարձների համար:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է հայոց լեզվի դասընթացների անցկացման կարգը, կիրառվող մեթոդիկան, արդյունավետությունը, քննարկվել է համագործակցության շրջանակը: Հյուրերը հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալ դասընթացի մասնակիցների հետ և ներկա գտնվել դասապրոցեսին:
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականից մեկնարկած հայոց լեզվի անվճար դասընթացներին արդեն մասնակցել է շուրջ 430 հայրենադարձ:

Встреча с представителями языкового комитета
В центре репатриации и интеграции офиса главного уполномоченного по делам диаспоры состоялась встреча с исполняющим обязанности председателя Комитета по языку РА Геворгом Акопяном. Во встрече принял участие также образовательный центр «Big Mind», который реализует курсы армянского языка для репатриантов, финансируемые и координируемые центром репатриации и интеграции.
В ходе встречи была представлена программа проведения курсов армянского языка, применяемая методика, эффективность, обсуждены рамки сотрудничества. Гости познакомились с участниками курса и присутствовали на уроке.
Напомним, что в бесплатных курсах армянского языка, стартовавших в 2022 году, уже приняли участие около 430 репатриантов.