Հանդիպում Լեզվի կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում հանդիպում է անցկացվել ՀՀ լեզվի կոմիտեի նախագահի պարտականությունները կատարող Գևորգ Հակոբյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցություն է ունեցել նաև «Big Mind» կրթական կենտրոնը, որը իրականացնում է Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի կողմից ֆինասավորվող և համակարգվող հայոց լեզվի դասընթացները հայրենադարձների համար:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է հայոց լեզվի դասընթացների անցկացման կարգը, կիրառվող մեթոդիկան, արդյունավետությունը, քննարկվել է համագործակցության շրջանակը: Հյուրերը հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալ դասընթացի մասնակիցների հետ և ներկա գտնվել դասապրոցեսին:
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականից մեկնարկած հայոց լեզվի անվճար դասընթացներին արդեն մասնակցել է շուրջ 430 հայրենադարձ:

Meeting with representatives of the Language Committee
A meeting took place with the Acting Chairman of the Republic of Armenia’s Language Committee Gevorg Hakobyan in the High Commissioner of Diaspora Affairs’s Repatriation and Integration Center. Also represented at the meeting was the “Big Mind” educational center, which implements Armenian language courses for repatriates financed and coordinated by the Repatriation and Integration Center.
During the meeting, the lesson plans, methodology, efficacy, and the collaborative framework of the language courses were presented and discussed. Guests had the opportunity to meet with course participants and take part in the lessons.
As a reminder, about 430 repatriates have already participated in the free Armenian language courses offered since 2022.