Մեկնարկել է «իԳործ 2023»-ը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2023 ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի մեկից պետական համակարգն ընդունել է արդեն 45 մասնագետի:
Նրանք ժամանել են 14 երկրից և արդեն իսկ աշխատում են ՀՀ տարբեր գերատեսչություններում: Նոր «իԳործ»-ականները որակավորված մասնագետներ են միջազգային հարաբերությունների և իրավունքի, բարձր տեխնոլոգիաների, տնտեսագիտության, ֆինանսների, բիզնես կառավարման, հանրային առողջապահության, կրթության, հանրային կապերի ու հաղորդակցության, արվեստի և այլ ոլորտներում։
Նրանք մեկ տարի կաշխատեն այնպիսի գերատեսչություններում, ինչպիսիք են ՀՀ պաշտպանության, արտաքին գործերի, արդարադատության, էկոնոմիկայի, առողջապահության, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի, շրջակա միջավայրի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և այլ նախարարությունները, Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը, Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը, Զբոսաշրջության կոմիտեն և այլն:

Стартовала программа «iGorts-2023»
В рамках программы трудоустройства армянских специалистов диаспоры в государственной системе РА "iGorts-2023" с 1 сентября 45 специалистов приступили к работе в госучреждениях Армении.
Новые участники "iGorts", переехавшие в Армению из 14 стран, являются квалифицированными специалистами в следующих областях: международные отношения и право, высокие технологии, экономика и финансы, бизнес-менеджмент, здравоохранение, образование, коммуникации, искусство и др.
В течение одного года специалисты из диаспоры будут работать в министерствах обороны, иностранных дел, юстиции, здравоохранения, окружающей среды, труда и социальных вопросов, высокотехнологической промышленности, образования, науки, культуры и спорта, а также в Комиссии по защите конкуренции, Офисе защитника прав человека, Комитете по туризму и других учреждениях.