Մեկնարկել է «իԳործ 2023»-ը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2023 ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի մեկից պետական համակարգն ընդունել է արդեն 45 մասնագետի:
Նրանք ժամանել են 14 երկրից և արդեն իսկ աշխատում են ՀՀ տարբեր գերատեսչություններում: Նոր «իԳործ»-ականները որակավորված մասնագետներ են միջազգային հարաբերությունների և իրավունքի, բարձր տեխնոլոգիաների, տնտեսագիտության, ֆինանսների, բիզնես կառավարման, հանրային առողջապահության, կրթության, հանրային կապերի ու հաղորդակցության, արվեստի և այլ ոլորտներում։
Նրանք մեկ տարի կաշխատեն այնպիսի գերատեսչություններում, ինչպիսիք են ՀՀ պաշտպանության, արտաքին գործերի, արդարադատության, էկոնոմիկայի, առողջապահության, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի, շրջակա միջավայրի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և այլ նախարարությունները, Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը, Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը, Զբոսաշրջության կոմիտեն և այլն:

Launch of «iGorts 2023»
Within the framework of the iGorts program for 2023, since September 1, 45 Armenian specialists from the Diaspora have joined the public administration system of Armenia.
The new iGorts fellows, representing 14 countries, are qualified specialists in international relations and law, economics and finance, high tech industry, public health, business management, education, public relations and communications, arts, and various other fields.
Throughout the year they will work in the Ministries of Defense, Foreign Affairs, Justice, Health, Environment, Labor and Social Affairs, High-Tech Industry, Education, Science, Culture and Sports, as well as in the Competition Protection Commission, Office of the Human Rights Defender, Tourism Committee, and other institutions.