Համակարգված աջակցություն ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց համար
ԼՂ-ից բռնի տեղահանված քաղաքացիներին աջակցելու համար ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կողմից գործարկել է «Սոցիալական աջակցության ծառայությունների քարտեզ» առցանց հարթակը՝ https://map.socservice.am/login:
Հարթակի նպատակն է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված քաղաքացիներին աջակցելու պատրաստակամ միջազգային կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների, հայկական սփյուռքի կառույցների և սոցիալական նախաձեռնությունների առկա ռեսուրսները գույքագրելը ու դրանց հետագա կիրառումը պլանավորելը:
Եթե ներկայացնում եք նման կառույց կամ ցանկանում անհատապես աջակցել, ապա գրանցվեք հարթակում՝ դիտելով տեսաուղեցույցը։

Координация поддержки вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Министерством труда и социальных вопросов РА запущена единая платформа для координации предоставляемой поддержки вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха.
Карта услуг социальной поддержки https://map.socservice.am/login запущена с целью инвентаризации ресурсов международных структур, неправительственных организаций и социальных инициатив диаспоры и Армении, работающих во благо наших соотечественников.
Если вы представляете подобную организацию или являетесь отдельным физлицом, оказывающих поддержку, регистрируйтесь на платформе. Инструкция – в видео.