«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն այցելել են Լոռու մարզ
Երկշաբաթյա ճանաչողական ծրագրի շրջանակում «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի 2023-24թթ․ մասնակիցներն այցելել են Լոռու մարզ։
Լոռու մարզ այցելությունը մեկնարկել է «COAF SMART Center»-ից, որտեղ երիտասարդները հանդիպել են կենտրոնի ղեկավար Նաիրի Ադամյանի հետ, ծանոթացել կենտրոնի գործունեությանն ու քննարկել համագործակցության հնարավորությունները:
Ծրագրի մասնակիցների և հայաստանյան երիտասարդության միջև փոխգործակցության և փոխճանաչելիության հնարավորություններ ստեղծելու նպատակով՝ Վանաձորի «ՀԿ Կենտրոն» քաղ․հասարակության զարգացման ՀԿ-ի հետ համագործակցությամբ՝ կազմակերպվել է թիմի ձևավորմանը, թիմային աշխատանքին (teambuiliding) նվիրված հանդիպում և քվեսթ։
Լոռու մարզում մասնակիցներն այցելել են նաև Հաղպատի և Սանահինի վանական համալիրներ, մասնակցել արցախահայությանը նվիրված համազգային աղոթքին։ Երիտասարդներն այցելել են նաև Մենձ Էր քարայր ամրոց։

Участники программы “Молодой посол диаспоры” посетили Лорийскую область
Участники двухнедельной обучающей программы “Молодой посол диаспоры” 2023-24 гг. посетили Лорийскую область.
Визит в Лори стартовал с центра "COAF SMART", где молодые люди встретились с его руководителем Наири Адамяном, ознакомились с деятельностью центра и обсудили возможности сотрудничества.
С целью создания связей и дальнейшего сотрудничества между участниками программы и молодежью Армении в сотрудничестве с НПО «Центр развития гражданского общества» Ванадзора была организована встреча, посвященная работе команды.
В Лорийской области участники посетили также монастырские комплексы Ахпат и Санаин, где приняли участие в общенациональной молитве, посвященной армянам Арцаха. После молодые послы также посетили пещеру Мендз Эр.