«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն այցելել են Լոռու մարզ
Երկշաբաթյա ճանաչողական ծրագրի շրջանակում «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի 2023-24թթ․ մասնակիցներն այցելել են Լոռու մարզ։
Լոռու մարզ այցելությունը մեկնարկել է «COAF SMART Center»-ից, որտեղ երիտասարդները հանդիպել են կենտրոնի ղեկավար Նաիրի Ադամյանի հետ, ծանոթացել կենտրոնի գործունեությանն ու քննարկել համագործակցության հնարավորությունները:
Ծրագրի մասնակիցների և հայաստանյան երիտասարդության միջև փոխգործակցության և փոխճանաչելիության հնարավորություններ ստեղծելու նպատակով՝ Վանաձորի «ՀԿ Կենտրոն» քաղ․հասարակության զարգացման ՀԿ-ի հետ համագործակցությամբ՝ կազմակերպվել է թիմի ձևավորմանը, թիմային աշխատանքին (teambuiliding) նվիրված հանդիպում և քվեսթ։
Լոռու մարզում մասնակիցներն այցելել են նաև Հաղպատի և Սանահինի վանական համալիրներ, մասնակցել արցախահայությանը նվիրված համազգային աղոթքին։ Երիտասարդներն այցելել են նաև Մենձ Էր քարայր ամրոց։

As part of the two-week educational program, the participants of the "Diaspora Youth Ambassador" programme 2023-24 visited the Lori region.
The visit to Lori began with the COAF SMART Center, where participants had a chance to meet with the head of the center, Nairi Adamyan. They learned about the programs that take place there and discussed the possibility of future collaboration.
In order to create engagement opportunities between programme participants and youth in Armenia, a team building activity was organized in collaboration with the "Center for the Development of Civil Society" NGO in Vanadzor.
In Lori, participants also visited the Haghpat and Sanahin Monasteries, where they took part in a national prayer dedicated to the Armenians of Artsakh. The youth ambassadors also visited Mendz Er Cave.