Հանդիպում-քննարկում՝ տարբեր տարիների «իԳործ»-ականների մասնակցությամբ
Սփյուռքի հարցերի հանձնակատրի գրասենյակի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի տարբեր տարիների մասնակիցների հետ։
Հանդիպման շրջանակում «իԳործ»-ականները ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայ բնակչության առաջնային կարիքների բավարարման և աջակցման ուղղությամբ իրենց կողմից իրականացվող կամավորական և բարեգործական ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, ողջունելով սփյուռքահայ մասնագետների կողմից իրականցվող քայլերը, շեշտել է մասնակիցների ջանքերը համախմբելու, համակարգային և թիրախային աշխատանքներ կատարելու կարևորությունը։ Գլխավոր հանձնակատարը խոսել է նաև ստեղծված հումանիտար իրավիճակի կարգավորմանն ուղղված երկարաժամկետ և ընդգրկուն ծրագրեր իրականացնելու առաջնահերթության մասին։

Встреча-обсуждение с участниками «iGorts» разных лет
По инициативе Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры состоялась встреча-обсуждение с участниками программы «iGorts» разных лет.
В рамках встречи участники «iGorts» представили реализуемые ими волонтерские и благотворительные проекты и инициативы по поддержке насильственно переселенного армян из Нагорного Карабаха.
Главный уполномоченный Заре Синанян, приветствуя шаги, предпринятые специалистами армянской диаспоры, подчеркнул важность консолидации усилий участников, проведения системной и целенаправленной работы. Главный уполномоченный также отметил  отметил приоритетность реализации долгосрочных и комплексных программ, направленных на урегулирование создавшейся гуманитарной ситуации.