Հանդիպում-քննարկում՝ տարբեր տարիների «իԳործ»-ականների մասնակցությամբ
Սփյուռքի հարցերի հանձնակատրի գրասենյակի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի տարբեր տարիների մասնակիցների հետ։
Հանդիպման շրջանակում «իԳործ»-ականները ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայ բնակչության առաջնային կարիքների բավարարման և աջակցման ուղղությամբ իրենց կողմից իրականացվող կամավորական և բարեգործական ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, ողջունելով սփյուռքահայ մասնագետների կողմից իրականցվող քայլերը, շեշտել է մասնակիցների ջանքերը համախմբելու, համակարգային և թիրախային աշխատանքներ կատարելու կարևորությունը։ Գլխավոր հանձնակատարը խոսել է նաև ստեղծված հումանիտար իրավիճակի կարգավորմանն ուղղված երկարաժամկետ և ընդգրկուն ծրագրեր իրականացնելու առաջնահերթության մասին։

Meeting with the participants of the "iGorts" programme from various years
The Office of High Commissioner for Diaspora Affairs held a meeting and discussion with participants from various years of the "iGorts" programme, aimed towards the involvement of Diaspora Armenian specialists part of the RA state administration system.
During the meeting, "iGorts" participants presented their volunteer and charitable projects, along with initiatives that they have been implementing, in order to support the primary needs of the Armenian population forcibly displaced from Nagorno-Karabakh.
High Commissioner Zareh Sinanyan showed support for the work carried out by Diaspora Armenians and emphasized the importance of uniting their efforts that produce meaningful and targeted initiatives.The High Commissioner also discussed the importance of prioritizing the implementation of long-term and inclusive programs to address the current humanitarian situation.