Հանդիպում Բելգիայի հայ համայնքի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Բրյուսելի Հայ տանը հանդիպում է ունեցել Բելգիայի հայերի կոմիտեի և բելգիահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, իրականացվող և նախատեսվող ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։
Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, ինչպես նաև քննարկվել են համայնքի հետ համագործակցության ակտիվացման և տարբեր ծրագրերին համայնքի ներկայացուցիչներին ներգրավելու հնարավորությունները։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Հայ տան շաբաթօրյա դպրոց, հանդիպել դպրոցի ուսուցիչների և աշակերտների հետ, շրջայց կատարել, ծանոթացել ուսումնական ծրագրին և խնդիրներին:

Встреча с армянской общиной Бельгии
Главный уполномоченный Заре Синанян в «Армянском доме» Брюсселя встретился с Комитетом армян Бельгии и представителями армянской общины Брюсселя. Заре Синанян представил деятельность Офиса, реализованные и запланированные программы и инициативы.
Встреча продолжилась в формате вопросов и ответов, были обсуждены возможности активизации сотрудничества и вовлечения представителей общественности в различные программы.
Главный уполномоченный также посетил субботнюю школу Армянского дома, встретился с учителями и учениками школы, совершил экскурсию, ознакомился с учебной программой и проблемами.