Զարեհ Սինանյանը մեկնարկել է այցը Նիդերլանդներ
Նոյեմբերի 12֊ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մեկնարկել է աշխատանքային այցը Նիդերլանդներ: Առաջին օրվա ընթացքում Զարեհ Սինանյանն այցելել է Մաստրիխտի Սուրբ Կարապետ Հայ Առաքելական եկեղեցի, շրջայց կատարել, այնուհետ հանդիպել «Անի» համայնքի ներքո գործող կիրակնօրյա դպրոցի ուսուցչական կազմի, աշակերտների և ծնողների հետ։
Հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընթացքում ներկաներին մանրամասն ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը, քննարկվել են համայնքային գործընթացները և համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Օրն ամփոփվել է Նիդերլանդների հայ իրավաբանների միության հիմնադիր֊ղեկավար Վազգեն Սարգիսի, Նիդերլանդներում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոս (նստավայրը` Էյնդհովեն, Նիդերլանդներ) Վիլլի Фան դե Կերխովի և գործարար Արմեն Սարգիսի հետ հանդիպմամբ, որի ընթացքում քննարկվել են Հայ֊նիդերլանդական կապերի զարգացմանը, Հայաստանում ներդրումային քաղաքականությանը և տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Заре Синанян начал свой визит в Нидерланды
12 ноября главный уполномоченный Заре Синанян находится с рабочим визитом в Нидерландах. В первый день он посетил Армянскую Апостольскую церковь Сурб Карапет в Маастрихте, совершил экскурсию, а затем встретился с педагогическим коллективом, учениками и родителями воскресной школы, действующей при общине «Ани».
В ходе встречи с представителями армянской общины присутствующим были подробно представлены деятельность и программы Офиса, обсуждены работы общины и возможности расширения сотрудничества.
День завершился встречей с основателем-руководителем Ассоциации армянских юристов Нидерландов Вазгеном Саргисом, почетным консулом Армении в Нидерландах Вилли Ван де Керхофым (резиденция: Эйндховен, Нидерланды) и бизнесменом Арменом Саргисом. На встрече они обсудили развитие армяно-голландских отношений, инвестиционную политику в Армении и вопросы экономического сотрудничества.