Զարեհ Սինանյանը մեկնարկել է այցը Նիդերլանդներ
Նոյեմբերի 12֊ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մեկնարկել է աշխատանքային այցը Նիդերլանդներ: Առաջին օրվա ընթացքում Զարեհ Սինանյանն այցելել է Մաստրիխտի Սուրբ Կարապետ Հայ Առաքելական եկեղեցի, շրջայց կատարել, այնուհետ հանդիպել «Անի» համայնքի ներքո գործող կիրակնօրյա դպրոցի ուսուցչական կազմի, աշակերտների և ծնողների հետ։
Հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընթացքում ներկաներին մանրամասն ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը, քննարկվել են համայնքային գործընթացները և համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Օրն ամփոփվել է Նիդերլանդների հայ իրավաբանների միության հիմնադիր֊ղեկավար Վազգեն Սարգիսի, Նիդերլանդներում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոս (նստավայրը` Էյնդհովեն, Նիդերլանդներ) Վիլլի Фան դե Կերխովի և գործարար Արմեն Սարգիսի հետ հանդիպմամբ, որի ընթացքում քննարկվել են Հայ֊նիդերլանդական կապերի զարգացմանը, Հայաստանում ներդրումային քաղաքականությանը և տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Zareh Sinanyan visited the Netherlands
On November 12, High Commissioner Zareh Sinanyan began his working visit to the Netherlands. On the first day, Zareh Sinanyan visited the St. Karapet Armenian Apostolic Church in Maastricht, took a tour, and then met with the teaching staff, students, and parents of the Sunday school operated by the "Ani" community.
During the meeting with representatives of the Armenian community, the Office’s activities and programs were presented in detail, and discussions were held on community processes and the potential for expanding cooperation.
The day concluded with a meeting with Vasken Sarkis, the founder and head of the Association of Armenian Lawyers in the Netherlands, Willy Van de Kerkhof, the Honorary Consul of Armenia in the Netherlands (residing in Eindhoven, Netherlands), and businessman Armen Sarkis. They discussed the development of Armenian-Dutch relations, investment policy in Armenia, and issues related to economic cooperation.