Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպումներ է ունեցել Հաագայում
Նիդերլանդներ այցի շրջանակներում Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մեկնել է Հաագա:
«Աբովյան» մշակութային միության սրահում հանդիպում է տեղի ունեցել Նիդերլանդների հայկական կազմակերպությունների և համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վիկտոր Բիյագովը։
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, իրականացված, ընթացիկ և ապագա ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, որից հետո անցկացվել է հարցուպատասխան և քննարկում սփյուռքի ներուժի արդյունավետ ներգրավման, հայապահպանության, Հայաստանի անվտանգային մարտահրավերների, հայրենադարձության և այլ հարցերի առնչությամբ:

Главный уполномоченный провел встречи в Гааге
В рамках визита в Нидерланды главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян направился в Гаагу.
В зале культурного объединения «Абовян» состоялась встреча с представителями армянских организаций и общин Нидерландов. На встрече присутствовал посол Республики Армения в Нидерландах Виктор Биягов.
В ходе встречи главный уполномоченный представил деятельность Офиса, текущие и будущие планы и инициативы, после чего состоялась сессия вопросов и ответов, после презентации состоялась сессия вопросов и ответов, а также обсуждение таких тем, как эффективное задействование потенциала диаспоры, сохранение армянской идентичности, вызовы безопасности Армении, репатриация и другие вопросы.