Հանդիպում Բրիտանահայկական իրավաբանների միության ներկայացուցիչների հետ
Զարեհ Սինանյանը Լոնդոնի «Հայ տուն» կենտրոնում հանդիպել է  Բրիտանահայկական իրավաբանների ընկերակցության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել ընկերակցության համանախագահ, դատական և միջազգային արբիտրաժի փաստաբան Անդրե Եղիզարեանը, ինչպես նաև ընկերակցության անդամները:
Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձ է կատարել գրասենյակի գործունեությանը, կարևորել հոկտեմբերին անցկացված Հայ իրավաբանների համագումարը, որին ընկերակցությունը ևս ներկայացված է եղել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի օրենսդրական դաշտի բարեփոխումներին, սփյուռքի պարտատոմսերի թողարկմանը, հայրենադարձությանը, սփյուռքի ներուժի քարտեզագրմանն առնչվող հարցեր:

Zareh Sinanyan met with the British Armenian Lawyers' Association members
Zareh Sinanyan convened with the British Armenian Lawyers' Association representatives at London's "Hay Tun" Center.
Present at the meeting were Andre Yeghiazarian, the association's co-chair and a legal expert in judicial and international arbitration, alongside other association members.
Highlighting the Office's endeavors, the High Commissioner stressed the significance of the Armenian Lawyers' Assembly held in October, 2023, which the association actively participated in.
Discussions revolved around topics concerning legislative reforms in Armenia, Diaspora bonds, repatriation efforts, and the exploration of the diaspora's potential during the meeting.