Հանդիպում Հոգեշնորհ Տեր Նշան վարդապետ Հմայակյանի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում է ունեցել Սամցխե-Ջավախքի և Ծալկայի ընդհանուր առաջնորդական փոխանորդ Հոգեշնորհ Տեր Նշան վարդապետ Հմայակյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ջավախահայության ներկայիս իրավիճակը, խնդիրները և հետագա համագործակցությունը:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է նաև գրասենյակի ծրագրերը և կարևորել դրանց շրջանակներում ջավախահայության ակտիվ մասնակցությունը: Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձ է կատարել նաև 2024 թվականի աշնանը կայանալիք Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովին:

Встреча с Архемандритом, преподобным О. Ншаном Амаякяном
Главный уполномоченный Заре Синанян принял викария Общего Викариата Самцхе-Джавахетии и Цалки Архимандрита, преподобного О. Ншана Амаякяна.
В ходе встречи был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся проблем джавахкско-армянской общины и возможности расширения дальнейшего сотрудничества.
Главный уполномоченный представил основные направления деятельности Офиса и осуществляемые программы и отметил активное участие в них армян Джавахка, а также рассказал о предстоящем втором всемирном армянском саммите, который состоится осенью 2024 года.