Հանդիպում ՎԶԵԲ-ի պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) պատվիրակությանը՝ Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի տարածաշրջանային առաջատար տնտեսագետ Դիմիտար Բոգովի գլխավորությամբ։ Հանդիպումը կազմակերպվել էր այս օրերին Երևանում գտնվող պատվիրակության նախաձեռնությամբ:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի ընթացիկ ծրագրերն ու խոսել հետագա անելիքների մասին։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի տնտեսության տարբեր ճյուղերում և ներդրումային ոլորտում սփյուռքի ներգրավման հնարավորություններին։
Գլխավոր հանձնակատարը զրուցակիցներին ներկայացրել է նաև գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի գործունեությունն ու հայրենադարձության խթանմանն ուղղված ծրագրերը։

Meeting with representatives of the EBRD delegation
High Commissioner Zareh Sinanyan hosted the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) delegation, led by Dimitar Bogov, the Regional Lead Economist for Eastern Europe and Caucasus. The meeting was convened at the request of the delegation currently in Yerevan.
Zareh Sinanyan outlined the ongoing projects of the Office and delved into upcoming initiatives. Special attention was given to exploring opportunities for involving the Diaspora in various sectors of the Armenian economy and the investment sector.
The High Commissioner also briefed the participants on the activities of the Office's Repatriation and Integration Center, highlighting programs dedicated to promoting repatriation.