Հանդիպում ՎԶԵԲ-ի պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) պատվիրակությանը՝ Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի տարածաշրջանային առաջատար տնտեսագետ Դիմիտար Բոգովի գլխավորությամբ։ Հանդիպումը կազմակերպվել էր այս օրերին Երևանում գտնվող պատվիրակության նախաձեռնությամբ:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի ընթացիկ ծրագրերն ու խոսել հետագա անելիքների մասին։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի տնտեսության տարբեր ճյուղերում և ներդրումային ոլորտում սփյուռքի ներգրավման հնարավորություններին։
Գլխավոր հանձնակատարը զրուցակիցներին ներկայացրել է նաև գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի գործունեությունն ու հայրենադարձության խթանմանն ուղղված ծրագրերը։

Встреча с представителями делегации ЕБРР
Главный уполномоченный Заре Синанян принял делегацию Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) во главе с Димитаром Боговым, ведущим региональным экономистом Восточной Европы и Кавказа. Встреча была организована в эти дни по инициативе делегации в Ереване.
Заре Синанян представил текущие проекты Офиса и рассказал о будущих проектах.
Отдельно были затронуты возможности вовлечения диаспоры в различные отрасли экономики Армении и в инвестиционный сектор.
Главный уполномоченный также представил гостям деятельность Центра репатриации и интеграции Офиса и программы, направленные на содействие репатриации.