Այցելություն Արշակ և Սոֆի Գոլստըն վարժարան
Սիդնեյում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Համազգային միության ներքո գործող Արշակ և Սոֆի Գոլստըն վարժարան, որտեղ հանդիպել է դպրոցի տնօրեն Էդվարդ Դեմիրճյանի և խորհրդի անդամների հետ։
Դպրոցը՝ հիմնադրված 1986 թվականին, հանդիսանում է քրիստոնեական ուսումնական հաստատություն՝ ապահովելով 12-ամյա կրթություն։ Դպրոցական ծրագիրը ներառում է արևելահայերենի և արևմտահայերենի ուսուցում, հայոց պատմության և մշակույթի առարկաներ։ Դպրոցի սաները մասնակցում են նաև ազգային երգ ու պարի և գրականության արտաժամյա դասերին։ Ավարտական դասարանի աշակերտները հնարավորություն են ստանում նաև կրթաճանաչողական այցեր կատարել Հայաստան։

Посещение гимназии им. Аршака и Софи Голстен
В Сиднее главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян посетил действующую при Союзе «Амазгаин» гимназию имени Аршака и Софи Голстен, где встретился с директором гимназии Эдвардом Демирчяном и членами правления учебного заведения.
Гимназия, основанная в 1986 году, является христианским учебным заведением с 12-летним обучением. В программу школы входит преподавание армянского языка (восточный и западный), армянской истории и культуры. Учащиеся школы также участвуют во внеурочных занятиях по национальным песням, танцам и литературе. Учащиеся выпускных классов имеют возможность посещать Армению в образовательных целях.