Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է ՀԲԸՄ Սիդնեյի մասնաճյուղի ներկայացուցիչների հետ
Սիդնեյ կատարած այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Սիդնեյի մասնաճյուղի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա էին ՀԲԸՄ Սիդնեյի երիտասարդական և սպորտային միությունների, «Թամզարա» պարի խմբի, «Միություն» ամսագրի անդամները, ինչպես նաև ՀԲԸՄ Ալեքսանդր կրթարանի և Ալեք Մանուկյան շաբաթօրյա դպրոցի տնօրենները:
Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի նախաձեռնությունները և ծրագրային հնարավորությունները, ինչպես նաև կարևորել ՀԲԸՄ-ի հետ սերտ համագործակցությունը: Երկկողմ ընդգծվել է կազմակերպության դերը սփյուռքում և Հայաստանում:
Տարիների ընթացքում ՀԲԸՄ-ն և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը զարգացրել են ամուր աշխատանքային հարաբերություններ՝ հետևողականորեն աջակցելով միմյանց ջանքերին:

Главный уполномоченный встретился с представителями Сиднейского отделения AGBU
В ходе визита в Сидней главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями сиднейского отделения Всеармянского благотворительного союза AGBU. На встрече присутствовали члены молодежной и спортивной ассоциации AGBU Сиднея, танцевальной группы «Тамзара», журнала «Миутюн», а также директора начальной школы «Александр» и субботней школы Алека Манукяна.
Главный уполномоченный представил инициативы и программы Офиса, а также подчеркнул важность тесного сотрудничества с AGBU. Роль организации в диаспоре и Армении была подчеркнута с обеих сторон.
За прошедшие годы AGBU и Офис главного уполномоченного по делам диаспоры установили прочные рабочие отношения, последовательно поддерживая инициативы друг друга.