Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Մարտին Վասսալին
Ֆրանսիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բուշ֊Դյու֊Ռոնի դեպարտամենտի և Էքս֊Ան֊Պրովանսի մետրոպոլիայի նախագահ Մարտին Վասսալի հետ:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է Հայաստան-Ֆրանսիա եղբայրական հարաբերությունները և Մարտին Վասսալի ակտիվ ներգրավվածությունը: Նա նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում դեպարտամենտի և մետրոպոլիայի հետ համագործակցությունը` ընգծելով նաև Գորիսում դեպարտամենտի աջակցությամբ բացված սրտաբանական հիվանդանոցի արդյունավետ աշխատանքը, որը սպասարկում է Սյունքի մարզը:
Զարեհ Սինանյանն ընդգծել է նաև, որ Դեպարտամենտի, մետրոպոլիայի և Հայաստանի միջև սերտ կապերի զարգացման և խորացման մեջ ֆրանսահայ համայնքը մեծ դերակատարություն և ակտիվ ներգրավվածություն ունի:

Главный уполномоченный встретился с Мартиной Вассал
В рамках рабочего визита во Францию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с председателем совета французского департамента Буш-дю-Рон и метрополии Экс-ан-Прованс Мартиной Вассал.
Заре Синанян подчеркнул братские отношения между Арменией и Францией и активное участие в этом Мартины Вассал. Он отметил, что Армения высоко ценит сотрудничество с департаментом и метрополией, подчеркнув эффективную работу открытой в Горисе при поддержке департамента кардиологической больницы, которая обслуживает Сюнкскую область.
Заре Синанян также подчеркнул, что армянская община Франции играет большую роль и активно участвует в развитии и углублении тесных связей между департаментом, метрополией и Арменией.