Մասնակցություն Նիցցայում Միսաք Մանուշյանի հիշատակին նվիրված կոնֆերանսին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Նիցցայում մասնակցել և ելույթ է ունեցել Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի հիշատակին նվիրված կոնֆերանսին՝ կազմակերպված Կոտ դը Ազուրի հայկական ասոցիացիաների համակարգող խորհրդի, Ֆրանս-հայկական խորհրդի և Նիցցայի քաղաքապետարանի կողմից։
Կոնֆերանսի գլխավոր բանախոսն էր Միսաք Մանուշյանի և տիկնոջ` Մելինե Մանուշյանի աճյունները Ֆրանսիայի մեծագույն գործիչների պանթեոն տեղափոխելու հարցերով կազմակերպչական կոմիտեի ղեկավար Ժան֊Պիեր Սաքունը։
Կոնֆերանսի ավարտին Զարեհ Սինանյանն առանձնազրույց է ունեցել Ժան֊Պիեր Սաքունի հետ և շնորհակալություն հայտնել կարևոր նախաձեռնության և ներդրած ջանքների համար:

УЧАСТИЕ В КОНФЕРЕНЦИИ, ПОСВЯЩЕННОЙ ПАМЯТИ МИСАК МАНУШЯНА В НИЦЦЕ
В Ницце главный уполномоченный Заре Синанян принял участие и выступил на конференции, посвященной памяти Мисака Манушяна, армянского героя Движения Сопротивления, организованной Координационным советом армянских ассоциаций Лазурного Берега, Франко-армянским Советом и муниципалитетом Ниццы.
Основным спикером конференции выступил Жан-Пьер Сакун, глава оргкомитета по перенесению останков Мисака Манушяна и его жены Мелине Манушян в пантеон величайших деятелей Франции.
По окончании конференции Заре Синанян побеседовал с Жан-Пьер Сакуном и поблагодарил его за важную инициативу и вложенные усилия.