Լրացուցիչ կրթության հնարավորություններ հայրենադարձների համար
Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում մարտի 28-ին (ժամը՝ 17:30-ին) տեղի կունենա «Լրացուցիչ կրթության և վերամասնագիտացման հնարավորություններ հայրենադարձների համար» խորագրով հավաք-հանդիպումը։
Հանդիպման նպատակն է հայրենադարձներին ներկայացնել լրացուցիչ կրթության ոլորտում ՀՀ պետական ծրագրերը, մասնավոր կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող տարբեր ոլորտի դասընթացներն ու լրացուցիչ կրթություն ձեռք բերելու հնարավորությունները։
Միջոցառմանը կմասնակցեն ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և «Sovorir.IT», «ArmGate», «IT Academy», «Քանոն» արհեստավորական դպրոցի և այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

Возможности дополнительного образования для репатриантов
28 марта в Центре репатриации и интеграции состоится встреча по теме «Возможности дополнительного образования и переквалификации для репатриантов».
Цель мероприятия – представить репатриантам государственные программы дополнительного образования, различные курсы переквалификации, предлагаемые частными организациями, а также возможности приобретения дополнительного образования.
Во встрече примут участие представители Министерства образования, науки, культуры и спорта РА, а также таких образовательных учреждений, как «Sovorir.IT», «ArmGate», «IT Academy», школы “Канон” и др.