Երևանում բացվել է «Մենք ենք՝ մեր անտառները» խորագրով ցուցադրությունը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը բելգիահայ բարերար և ձեռներեց, «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպության տնօրեն Անտրէ Գումուշճեանի հրավերով մասնակցել է «Մենք ենք՝ մեր անտառները» խորագրով ազդագրերի բացօթյա ցուցադրությանը: Ցուցահանդեսը նախաձեռնել են «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն, Բնության համաշխարհային հիմնադրամը և «Էյ-Թի-Փի» հիմնադրամը՝ ԱՀԱ կոլեկտիվի կողմից համադրմամբ և իրականացմամբ:
Բացման արարողությանը ներկա էին նաև Շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանը, ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական, անտառվերականգնման աշխատանքային խմբի ղեկավար Համբարձում Մաթևոսյանը, պետական, մասնավոր և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավար ներկայացուցիչներ։
«Մենք ենք՝ մեր անտառները» ազդագրերի բացօթյա ցուցադրությունը բաց կլինի երկու ամիս՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել մոլորակի վրա կյանքի հավասարակշռության պահպանման համար անտառների առանցքային դերի և դրանց պաշտպանության կարևորության մասին իրազեկվածությունը, ինչպես նաև խթանել անտառվերականգնման աշխատանքները Հայաստանում:

В Ереване открылась выставка «Мы и наши леса»
Главный уполномоченный Заре Синанян принял участие в открытии уличной выставки «Мы и наши леса» по приглашению Андре Гумущяна, бельгийско-армянского филантропа и предпринимателя, директора организации «Мой лес Армения». Выставка была инициирована общественной организацией «Мой лес Армения», Всемирным фондом дикой природы и фондом «Armenia Tree Project», координация осуществлялась объединением художников «AHA collective».
На церемонии открытия также присутствовали министр окружающей среды Акоп Симидян, главный советник премьер-министра РА, руководитель рабочей группы по восстановлению лесов Амбарцум Матевосян, представители государственных, частных и международных организаций.
Выставка «Мы и наши леса» под открытым небом будет работать два месяца с целью повышения осведомленности о ключевой роли лесов в поддержании баланса жизни на планете и важности их защиты, а также популяризации деятельности по восстановлению лесов в Армении.