Երևանում բացվել է «Մենք ենք՝ մեր անտառները» խորագրով ցուցադրությունը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը բելգիահայ բարերար և ձեռներեց, «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպության տնօրեն Անտրէ Գումուշճեանի հրավերով մասնակցել է «Մենք ենք՝ մեր անտառները» խորագրով ազդագրերի բացօթյա ցուցադրությանը: Ցուցահանդեսը նախաձեռնել են «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն, Բնության համաշխարհային հիմնադրամը և «Էյ-Թի-Փի» հիմնադրամը՝ ԱՀԱ կոլեկտիվի կողմից համադրմամբ և իրականացմամբ:
Բացման արարողությանը ներկա էին նաև Շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանը, ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական, անտառվերականգնման աշխատանքային խմբի ղեկավար Համբարձում Մաթևոսյանը, պետական, մասնավոր և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավար ներկայացուցիչներ։
«Մենք ենք՝ մեր անտառները» ազդագրերի բացօթյա ցուցադրությունը բաց կլինի երկու ամիս՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել մոլորակի վրա կյանքի հավասարակշռության պահպանման համար անտառների առանցքային դերի և դրանց պաշտպանության կարևորության մասին իրազեկվածությունը, ինչպես նաև խթանել անտառվերականգնման աշխատանքները Հայաստանում:

Launch of “We Stand with Forests” Exhibition in Yerevan
High Commissioner Zareh Sinanyan participated in an open-air poster exhibition titled "We Stand with Forests" at the invitation of Andre Gumuchdjian, a Belgian-Armenian philanthropist and entrepreneur who serves as the Executive Director of the "My Forest Armenia" NGO.
The exhibition was organized by the "My Forest Armenia" NGO, in collaboration with the World Wildlife Fund and Armenia Tree Project, and was coordinated and executed by the AHA collective.
Attending the opening ceremony were Minister of Environment Hakob Simidyan, Senior Advisor to the RA Prime Minister, and Head of the Working Group for Reforestation, Hambardzum Matevosyan, along with representatives from various state, private, and international organizations.
The outdoor poster exhibition will be on display for two months, with the aim of fostering awareness about the vital role of forests in sustaining life on the planet and advocating for their protection. Additionally, the exhibition aims to bolster reforestation initiatives in Armenia.