Այցելություն Պրահայի շաբաթօրյա դպրոց
Չեխիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանն այցելել է Պրահայի հայկական շաբաթօրյա դպրոց և հանդիպել կրթօջախի ղեկավարության, ուսուցիչների և աշակերտների հետ։
Նա նաև շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել ծրագերին, խնդիրներին և կարիքներին, ինչպես նաև ներկայացրել գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանում դպրոցի ուսուցիչների վերապատրաստման, ուսումնական նյութերի տրամադրման ներկայիս հնարավորությունները։
Մուշեղ Ղուկասյանը մասնակցել է նաև Պրահայի «Դինա դենս» պարային համույթի ներկայացմանը։ Միջոցառմանը մասնակցում էին Չեխիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը, հայ համայնքի տասնյակ ներկայացուցիչներ և օտարազգի հյուրեր։

Посещение субботней школы в Праге
В рамках рабочего визита в Чехию руководитель аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры РА Мушег Гукасян посетил Армянскую субботнюю школу в Праге и встретился с руководством, преподавателями и учениками образовательного центра.
Он также совершил экскурсию по школе, ознакомился с программами, проблемами и потребностями, кроме того, представил текущие программы Офиса и обсудил возможности обучения школьных учителей в Армении и механизмы предоставления учебных материалов.
Кроме того, руководитель аппарата присоединился к зрителям, которые смогли насладиться выступлением пражского танцевального ансамбля «Дина Дэнс». Среди присутствующих был посол Республики Армения в Чехии Ашот Овакимян, а также многочисленные представители армянской общины и зарубежные гости.