ՀՀ վարչապետն ընդունել է մեծանուն բարերար Տիգրան Իզմիրլյանի որդուն՝ Սարգիս Իզմիրլյանին
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը։
ՀՀ վարչապետը նշել է, որ հանդիպումը տեղի է ունենում Տիգրան Իզմիրլյանին Ազգային հերոսի կոչում շնորհելու կարևոր առիթով: «Իսկապես շատ կարևոր իրադարձություն է մեզ համար, այն մեր երախտագիտության արտահայտումն է այն գործունեության համար, որը Ձեր ընտանիքը ծավալել և ծավալում է մեր հանրապետությունում։ Մենք հույս ունենք, որ համագործակցությունը, որ կարողացել ենք ձևավորել կառավարության և «Իզմիրլյան» հիմնադրամի միջև, կլինի շարունակական»,- նշել է վարչապետ Փաշինյանը:
Սարգիս Իզմիրլյանը շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության համար և նշել. «Պատիվը, որին Դուք արժանացրել եք իմ հայրիկին, անգնահատելի է։ Այն ամենը, ինչ նա արել է Հայաստանում տասնամյակներ շարունակ, արել է Հայաստանի մարդկանց համար, այլ ոչ պատվի ու գովասանքի արժանանալու նպատակով։ Իրականում մենք չենք ցանկանում, որ մարդիկ իմանան ինչ ենք մենք անում, մենք անում ենք մարդկանց համար, ոչ թե մեզ համար։ Ուրախ ենք լինել այստեղ՝ Հայաստանում»,- ասել է Սարգիս Իզմիրլյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում «Իզմիրլյան» հիմնադրամի գործունեությանը և ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

The Prime Minister receives Sarkis Izmirlian, the son of the famous philanthropist Dikran Izmirlian
RA High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan and Minister of High-tech Industry Mkhitar Hayrapetyan also participated in the meeting.
The Prime Minister noted that the meeting is taking place on the important occasion of conferring the title of National Hero on Dikran Izmirlian. "It is really a very important event for us, it is an expression of our gratitude for the activity that your family has carried out and is carrying out in our republic. We hope that the cooperation that we have been able to establish so far between the government and the "Izmirlian" Foundation will be continuous," said Prime Minister Pashinyan.
Sarkis Izmirlian thanked for the hospitality and noted. "The honor you gave to my father is incredible. Everything that he has done in Armenia for decades, he did for the people of Armenia, not for the purpose of taking the credit to himself. Actually, we don't want people to know what we do, we do it for the people of Armenia, not for ourselves. We are happy to be here in Armenia," said Sarkis Izmirlian.
During the meeting, issues related to the activities and programs of the "Izmirlian" Foundation in Armenia were discussed.