Տիգրան Իզմիրլյանը պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով
ՀՀ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Տիգրան Իզմիրլյանին Հայրենիքի շքանշանով պարգևատրելու հանդիսավոր արարողությունը՝ ՀՀ բարձրաստիճան պետական պաշտոնյաների մասնակցությամբ։
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Հայրենիքի շքանշանը հանձնել է Տիգրան Իզմիրլյանի որդուն՝ Սարգիս Իզմիրլյանին։
Նախագահն իր խոսքում ընդգծել է Իզմիրլյան ընտանիքի մեծագույն ավանդը հայապահպանության, կրթության, առողջապահության և հայրենիքի բազմաթիվ այլ ոլորտներում:
«Մեզ շատ երկար ժամանակ կպահանջվի, որպեսզի թվարկենք 1990 թվականից ի վեր Իզմիրլյան հիմնադրամի կողմից իրականացված ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, որոնք հենց ասվածի վկայությունն են: Հայ ժողովուրդն արդեն իսկ գնահատել է Իզմիրլյան ընտանիքի հայրենանվեր գործունեությունը՝ արժանացնելով նրանց իր ջերմ ու անվիճարկելի սիրուն և հարգանքին: Բայց միևնույն ժամանակ մեր պետությունը և պետական պաշտոնյաներս յուրատեսակ պարտականություն ունենք արժանին մատուցել, գնահատել և պարգևատրել մեր երկրի և ժողովրդի մեծ բարեկամներին ու արժանավոր որդիներին», - նշել է Հանրապետության նախագահը:

Тигран Измирлян награжден орденом Отечества
Торжественная церемония награждения Тиграна Измирляна Орденом Отечества прошла в резиденции Президента РА с участием высокопоставленных государственных чиновников Республики Армения.
Президент республики Ваагн Хачатурян вручил Орден Отечества сыну Тиграна Измирляна Саргису Измирляну.
В своем выступлении президент подчеркнул величайший вклад семьи Измирлян в сохранение армянской нации, образование, здравоохранение и многих другие сферы Родины.
«Нам понадобится очень много времени, чтобы перечислить программы и инициативы, реализованные Фондом Измирлян с 1990 года, которые являются свидетельством упомянутого. Армянский народ уже высоко оценил патриотическую деятельность семьи Измирлян, удостоив их своей теплой и неоспоримой любовью и уважением. Но в то же время на нашем государстве и на нас, государственных чиновниках, лежит особая обязанность отдавать дань уважения, ценить и награждать великих друзей и достойных сынов нашей страны и нации», - отметил Президент Республики.