Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդերլանդներում սփյուռքի գործերի հանձնակատար Հայկ Ազիզբեկյանին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդերլանդներում սփյուռքի գործերի հանձնակատար, «ԵՄ ներդրումային ծրագրեր Հայաստանում» կազմակերպության հիմնադիր և խորհրդի նախագահ Հայկ Ազիզբեկյանին: Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների ինստիտուտի ներդրումից հետո նրա նշանակումը տեղի է ունեցել 2024 թվականի հունվարին՝ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վերջին երկու ամիսներին Նիդերլանդների հայ համայնքում Սփյուռքի գործերի հանձնակատարի գործունեության, համայնքային աշխատանքի կազմակերպման և հետագա անելիքների վերաբերյալ տարաբնույթ հարցեր:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև սեպտեմբերին կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին նիդերլանդահայության մասնակցության կարևորությանը։

Zareh Sinanyan Meets with Hayk Azizbekyan, Commissioner for Diaspora Affairs in the Netherlands
High Commissioner Zareh Sinanyan met with Hayk Azizbekyan, the Commissioner for Diaspora Affairs in the Netherlands and Founder/Chairman of the board of the EU Investment Programs in Armenia NGO. Appointed in January 2024 by the decision of the RA Prime Minister, Hayk Azizbekyan's appointment follows the establishment of the Institute of Commissioners for Diaspora Affairs.
The discussion encompassed various topics related to the activities of the Diaspora Affairs Commissioner within the Armenian community of the Netherlands, the organization of community initiatives, and forthcoming plans.
Furthermore, the significance of Dutch Armenians' participation in the upcoming Global Armenian Summit, scheduled for September, was highlighted during the conversation.