Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդերլանդներում սփյուռքի գործերի հանձնակատար Հայկ Ազիզբեկյանին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդերլանդներում սփյուռքի գործերի հանձնակատար, «ԵՄ ներդրումային ծրագրեր Հայաստանում» կազմակերպության հիմնադիր և խորհրդի նախագահ Հայկ Ազիզբեկյանին: Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների ինստիտուտի ներդրումից հետո նրա նշանակումը տեղի է ունեցել 2024 թվականի հունվարին՝ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վերջին երկու ամիսներին Նիդերլանդների հայ համայնքում Սփյուռքի գործերի հանձնակատարի գործունեության, համայնքային աշխատանքի կազմակերպման և հետագա անելիքների վերաբերյալ տարաբնույթ հարցեր:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև սեպտեմբերին կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին նիդերլանդահայության մասնակցության կարևորությանը։

Заре Синанян встретился с уполномоченным по делам диаспоры Нидерландов Айком Азизбекяном
Главный уполномоченный Заре Синанян принял уполномоченного по делам диаспоры Нидерландов, основателя и председателя правления организации «Инвестиционные программы ЕС в Армении» Айка Азизбекяна. После введения института уполномоченных по делам диаспоры его назначение состоялось в январе 2024 года решением премьер-министра РА.
В ходе встречи были обсуждены различные вопросы, касающиеся деятельности уполномоченного по делам диаспоры в армянской общине Нидерландов, организации общественной работы и дальнейших планов.
В ходе беседы была также затронута важность участия голландских армян во Всемирном армянском саммите, который пройдет в сентябре.