Հանդիպում Միլանի հայ համայնքի հետ
Իտալիա այցի շրջանակներում Միլանի «Հայ տուն» մշակութային միությունում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա են գտնվել Միլանի Սբ. Քառասուն Մանկունք եկեղեցու խորհրդի ատենապետ, Իտալիայում սփյուռքի գործերի հանձնակատար Սարո Խոդավերդին, պատվավոր հյուպատոս Պյետրո Քուչուկյանը, մշակութային միության ատենապետուհի Մարինա Մավյանը և այլք:
Ողջունելով ներկաներին՝ Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է հայերի պատմական հետքը Իտալիայում: Նա ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը, հայրենադարձությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանը և երիտասարդների ակտիվացմանն ուղղված նախաձեռնությունները:
Հանդիպումն ավարտվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի ընթացքում հնչել են Հայաստան-սփյուռք գործակցությանն առնչվող հարցեր:

Встреча с армянской общиной Милана
В ходе визита в Италию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями местной армянской общины в культурном центре «Ай Тун» в Милане. На мероприятии присутствовали председатель Совета Армянской Апостольской церкви Сорока Св.Младенцев, уполномоченный по делам диаспоры в Италии Саро Ходаверди, почетный консул Пьетро Кучукян, председатель Культурного союза Марина Мавян и другие.
Приветствуя присутствующих, главный уполномоченный подчеркнул исторический след армян в Италии. Он представил деятельность и программы Офиса, инициативы, направленные на репатриацию, привлечение потенциала диаспоры и активизацию молодежи.
Встреча завершилась в формате вопросов и ответов, в ходе которой были подняты вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Диаспора.