Հանդիպում Միլանի հայ համայնքի հետ
Իտալիա այցի շրջանակներում Միլանի «Հայ տուն» մշակութային միությունում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա են գտնվել Միլանի Սբ. Քառասուն Մանկունք եկեղեցու խորհրդի ատենապետ, Իտալիայում սփյուռքի գործերի հանձնակատար Սարո Խոդավերդին, պատվավոր հյուպատոս Պյետրո Քուչուկյանը, մշակութային միության ատենապետուհի Մարինա Մավյանը և այլք:
Ողջունելով ներկաներին՝ Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է հայերի պատմական հետքը Իտալիայում: Նա ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը, հայրենադարձությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանը և երիտասարդների ակտիվացմանն ուղղված նախաձեռնությունները:
Հանդիպումն ավարտվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի ընթացքում հնչել են Հայաստան-սփյուռք գործակցությանն առնչվող հարցեր:

Meeting with the Milan’s Armenian community
During his visit to Italy, High Commissioner Zareh Sinanyan met with representatives of the local Armenian community at the "Hay Tun" cultural association in Milan. Attendees included Chairman of the Council of the Forty Martyrs' Church and Commissioner for Diaspora Affairs in Italy Saro Khodaverdi, Honorary Consul Pietro Kuchukian, Chairman of the Cultural Union Marina Mavian, and others.
In his address, the High Commissioner underscored the historical significance of Armenians in Italy and outlined the Office's activities and programs. He elaborated on initiatives targeting repatriation, harnessing the Diaspora's potential, and engaging young individuals.
The meeting concluded with an interactive session, where questions regarding Armenia-Diaspora collaboration were addressed.