FrontEx-ի և Եգիպտոսի պատվիրակություններն այցելել են Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոն
Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոն այցելել են ԵՄ սահմանային և առափնյա պահպանության գործակալության (Frontex) և Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության պատվիրակությունները:
Պատվիրակությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը։
Հանդիպման շրջանակներում հյուրերին ներկայացվել են Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնի գործունեության ուղղությունները, ծրագրերն ու միջոցառումները, անցկացվել է նաև շրջայց:
Եգիպտոսից ժամանած պատվիրակությունը, մասնավորապես, հետաքրքրվել է կենտրոնի փորձով՝ սեփական երկրում կիրառելու նպատակով։

Делегации FrontEX и Египта посетили Центр репатриации и интеграции в Армении
Представители агентства Европейского союза по безопасности внешних границ (Frontex) и делегаты Арабской Республики Египет посетили Центр репатриации и интеграции.
С представителями делегаций встретился руководитель Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры РА Мушег Гукасян.
В рамках встречи гостям были представлены направления, программы и мероприятия Центра репатриации и интеграции, а также была проведена экскурсия.
Делегацию из Египта особенно интересовал опыт Центра с целью его дальнейшего применения в своей стране.