Մեկնարկել է «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի երկրորդ փուլը
Ծաղկաձորում մեկնարկել է  «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի երկրորդ փուլը, որին մասնակցում են 13-18 տարեկան սփյուռքահայ պատանիներ Ռուսաստանից, Վրաստանից, ԱՄՆ-ից, Էստոնիայից և Լատվիայից։
Բացման արարողության մեկնարկին ծրագրի համակարգող Իսկուհի Թորոսյանը ողջունել է Հայաստան ժամանած մասնակիցներին, ներկայացրել երկշաբաթյա ծրագրի ընթացքը: Այնուհետ սփյուռքահայ պատանիները հանդես են եկել մշակութային կատարումներով:
Առաջիկա օրերին մասնակիցներին սպասվում է հագեցած օրակարգ, այդ թվում՝ հայերեն լեզվի, պատմության, ավանդական երգուպարի դասընթացներ, այցելություններ երկրի պատմամշակութային վայրեր, կրթական հաստատություններ, հանդիպումներ հասարակական ու մշակութային գործիչների հետ։

Стартовал второй этап программы «Шаг к дому»
В Цахкадзоре стартовал второй этап учебно-познавательной программы «Шаг к дому» для армянской молодежи диаспоры, в которой принимают участие 120 юношей и девушек в возрасте 13-18 лет из России, Грузии, США, Канады, Эстонии и Латвии.
На открытии  координатор программы Искуи Торосян поприветствовала участников и представила ход двухнедельной программы, после чего они выступили с творческими номерами.
Впереди участников ожидает насыщенная программа, включающая курсы армянского языка, арменоведения, национальных песен и танцев, познавательные посещения историко-культурных памятников Армении, образовательных учреждений и встречи с общественными и культурными деятелями.