Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի կամավորներին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ամերիկահայ և կանադահայ կամավորներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունը և ամուր կապը հայրենի պետության հետ: «Ուրախ եմ տեսնել սփյուռքահայ երիտասարդ կամավորներին հայրենիքում: Տեղյակ եմ, որ դուք աշխատանքային փորձառություն եք ունեցել Հայաստանի պետական և մասնավոր հատվածում, և լիահույս եմ, որ այն ձեզ համար արդյունավետ է եղել»,-նշել է Գլխավոր հանձնակատարը: Նա նաև անդրադարձ է կատարել գրասենյակի գործունեությանն ու ծրագերին:
Կամավորները ներկայացրել են իրենց փորձառությունը, նշել, որ այն առանձնապես կարևոր էր հայաստանյան իրականությունը տեսնելու, կապեր հաստատելու և հետագա ներգրավվածության տեսանկյունից:
Այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով: Սփյուռքահայ երիտասարդները հարցեր են ուղղել Հայաստանի անվտանգության, օրենսդրական բարեփոխումների, հայկական շահերի պաշտպանության և սփյուռքում հայկական լրատվամիջոցների գործունեության վերաբերյալ:

Заре Синанян встретился с волонтерами Армянской Ассамблеи Америки
Приветствуя гостей, Заре Синанян высоко оценил деятельность Армянской Ассамблеи Америки и ее прочные связи с Арменией.
«Я рад видеть молодых волонтеров из армянской диаспоры здесь, на родине. Я знаю, что вы приобрели опыт работы в государственном и частном секторах Армении, и надеюсь, что он был для вас полезен», - отметил он. Главный уполномоченный также коснулся деятельности и программ Офиса.
Волонтеры представили свой опыт, отметили, что он особенно важен с точки зрения видения реальности Армении, установления связей и дальнейшего взаимодействия.
Далее встреча продолжилась в формате вопросов и ответов. Армянская молодежь диаспоры задавала вопросы о безопасности Армении, законодательных реформах, защите армянских интересов и деятельности армянских СМИ в диаспоре.