Մեկնարկում է «Ստեղծված է հայրենադարձների կողմից» ցուցահանդեսի հայտերի ընդունում
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը մեկնարկում է «Ստեղծված է հայրենադարձների կողմից» ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը: Այն կանցկացվի «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում սեպտեմբերի 20-ին Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի շրջանակներում՝ նպատակ ունենալով հայրենադարձներին տրամադրել հարթակ՝ ցուցադրելու իրենց յուրահատուկ և ստեղծագործ ձեռքբերումները Հայաստանում: Գագաթնաժողովը հյուրընկալելու է 1000-ից ավելի սփյուռքահայերի 55 երկրներից:
«Ստեղծված է հայրենադարձների կողմից» ցուցահանդեսին մասնակցության են հրավիրվում հայրենադարձների կողմից հիմնված մասնավոր ընկերությունները, ստարտափները, կազմակերպությունները և նախաձեռնությունները: Ընտրված մասնակիցներին հնարավորություն կտրվի ներկայացնել իրենց արտադրանքը, ծառայությունները և ռեսուրսները, ինչպես նաև տեղում իրականացնել վաճառք:
Ցուցահանդեսին մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչ օգոստոսի 10-ը հետևյալ հղմամբ՝ https://forms.gle/3RSVcadLAgkQDiCb6:

Открыт прием заявок на экспо «Сделано репатриантами»
Аппарат главного уполномоченного по делам диаспоры РА открывает прием заявок на участие в экспо «Сделано репатриантами». Оно пройдет в выставочном центре «Меридиан» 20 сентября в рамках Всемирного армянского саммита с целью предоставить репатриантам площадку для презентации собственных уникальных и креативных достижений в бизнес-среде, реализуемых в Армении. В саммите примут участие более 1000 армян диаспоры из 55 стран.
К участию в экспо «Сделано репатриантами» приглашаются репатрианты, ведущие бизнес в Армении, в числе которых могут быть стартап-проекты, НКО и организации. У участников, чьи заявки пройдут отборочный этап, будет возможность представить и реализовать свои продукции, услуги или инициативы на экспо.
Заявки на участие в выставке принимаются до 10 августа по ссылке: https://forms.gle/3RSVcadLAgkQDiCb6.