Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանի հետ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան  Օլիվիե Դըկոտինյիին։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբերի 17-20-ը Երևանում կայանալիք Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովին և դրա աշխատանքներում Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությանը։
Զարեհ Սինանյանը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ առաջիկա գագաթնաժողովը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել Ֆրանսիայի հայ համայնքի շրջանում։ Ըստ նրա՝ ֆրանսիահայերը շարունակում են ակտիվ մասնակցություն ունենալ գրասենյակի առանցքային ծրագրերին և տարբեր նախաձեռնություններին։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև ֆրանսահայությանը, երկու պետությունների միջև համագործակցության տարբեր ձևաչափերում նրանց ներգրավմանը և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաներին առնչվող այլ հարցեր։

High Commissioner Meets with Ambassador of France to Armenia
High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Olivier Decottignies.
During the conversation, the second Global Armenian Summit, scheduled for Yerevan from September 17-20, was highlighted, along with the involvement of representatives from the Armenian community of France.
Zareh Sinanyan expressed his satisfaction with the significant interest the upcoming summit has generated within the Armenian community of France. He also noted that French-Armenians remain actively engaged in key programs and initiatives of the Office.
The conversation also covered topics related to French-Armenians, their involvement in various forms of cooperation between Armenia and France, and other issues of mutual interest.