Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հունգարիայից ժամանած պատվիրակությանը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հունգարիայից Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներին՝ Հունգարիայի Ազգային ժողովում Հայ ինքնավարության խոսնակ Նիկողոս Ակոպյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարել սեպտեմբերին կայացած Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին: Զարեհ Սինանյանը նշել է նաև, որ Հունգարիայի հայ համայնքն այս տարի մասնակցություն է ունեցել գրասենյակի գրեթե բոլոր ծրագրերին:
Հյուրերը ներկայացրել են Հունգարիայում հայ համայնքի գործունեությունը և մարտահրավերները, ինչպես նաև Հայ ինքնավարության աշխատանքները:

Zareh Sinanyan received the delegation from Hungary
High Commissioner Zareh Sinanyan received the members of the Hungarian delegation headed by Nikogos Hakobyan, the Speaker of the Armenian Autonomy of the National Assembly of Hungary.
After greeting the guests, the High Commissioner presented them the activities and the programs of the office, and also highlighted the World Armenian Summit held in September. Zareh Sinanyan also noted that this year the Armenian community of Hungary took part in almost all the programs of the office.
The members of the delegation had the opportunity to present their operation and raise existing problems of the Armenian community in Hungary, as well as the work of the Armenian Autonomy.