Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հունգարիայից ժամանած պատվիրակությանը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հունգարիայից Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներին՝ Հունգարիայի Ազգային ժողովում Հայ ինքնավարության խոսնակ Նիկողոս Ակոպյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարել սեպտեմբերին կայացած Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին: Զարեհ Սինանյանը նշել է նաև, որ Հունգարիայի հայ համայնքն այս տարի մասնակցություն է ունեցել գրասենյակի գրեթե բոլոր ծրագրերին:
Հյուրերը ներկայացրել են Հունգարիայում հայ համայնքի գործունեությունը և մարտահրավերները, ինչպես նաև Հայ ինքնավարության աշխատանքները:

Заре Синанян принял делегацию из Венгрии
Главный уполномоченный Заре Синанян принял делегацию, прибывшую в Армению из Венгрии, которую возглавлял спикер Национального собрания армянской автономии Венгрии Никогос Акопян.
Приветствуя гостей, главный уполномоченный представил деятельность и программы Офиса, а также коснулся состоявшегося в сентябре Всемирного армянского саммита. Заре Синанян также отметил, что армянская община Венгрии в этом году приняла участие практически во всех программах Офиса.
Гости представили деятельность и проблемы армянской общины Венгрии, а также работы Армянской автономии.