Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
ՀՀ սփյուռքի գլխավոր գործերի հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է  ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Գրասենյակի կողմից իրականացվող նախաձեռնությունների և ծրագրերի շրջանակում ԵՄ պատվիրակության հետ համագործակցության հարցերն ու առկա հնարավորությունները։
Կողմերն առանձին անդրադարձ են կատարել ԵՄ անդամ երկրների հայ համայնքների հետ ընթացող աշխատանքներին և սփյուռքի տարբեր շրջանակների ներգրավվածությանը Հայաստանում իրականացվող զարգացման ծրագրերում։
Գլխավոր հանձնակատարն ու ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Заре Синанян встретился с главой делегации ЕС в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял главу делегации Европейского Союза в РА, Чрезвычайного и Полномочного Посла Василиса Марагоса.
Обсуждение было сосредоточено на потенциальных возможностях сотрудничества в рамках инициатив и программ, реализуемых Офисом.
Стороны отдельно коснулись проводимой работы с армянскими общинами стран-членов ЕС, подчеркнув потенциал для расширения участия диаспоры в программах развития в Армении.
Главный уполномоченный и глава делегации ЕС в Армении обсудили также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.