Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
ՀՀ սփյուռքի գլխավոր գործերի հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է  ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Գրասենյակի կողմից իրականացվող նախաձեռնությունների և ծրագրերի շրջանակում ԵՄ պատվիրակության հետ համագործակցության հարցերն ու առկա հնարավորությունները։
Կողմերն առանձին անդրադարձ են կատարել ԵՄ անդամ երկրների հայ համայնքների հետ ընթացող աշխատանքներին և սփյուռքի տարբեր շրջանակների ներգրավվածությանը Հայաստանում իրականացվող զարգացման ծրագրերում։
Գլխավոր հանձնակատարն ու ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Zareh Sinanyan Meets Head of the EU Delegation to Armenia
Zareh Sinanyan, the RA High Commissioner for Diaspora Affairs, held a meeting with Ambassador Vassilis Maragos, Head of the European Union Delegation to Armenia.
The discussion centered on potential collaboration opportunities within the initiatives and programs spearheaded by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs.
The interlocutors also addressed ongoing efforts with Armenian communities in EU member states, highlighting the potential for enhanced Diaspora involvement in development programs in Armenia.