Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 31-րդ տարեշրջանի բացմանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնում մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 31-րդ տարեշրջանի բացման արարողությանը։
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել ՀՀ Ազգային ժողովի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանության ներկայացուցիչները։
Զարեհ Սինանյանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել միջոցառմանը՝ շնորհակալություն հայտնելով բարեգործական ծրագրի հայաստանցի և սփյուռքահայ աջակիցներին։
Նախաձեռնության շրջանակում համերգային ելույթներով հանդես են եկել «Հույսով լի և առողջ մանկություն» ծրագրի շահառու մանուկները։
«Գթության խոհանոց» ծրագիրը գործում է 1994 թվականից։ Ծրագրի շրջանակում յուրաքանչյուր տարի՝ հոկտեմբերից մայիս ընկած ժամանակահատվածում, կարիքավոր անձանց օրական մեկ անգամ տրամադրվում է տաք սնունդ։ Այս տարի ծրագրի շահառուներն են 230 կարիքովոր անձինք Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից։

Zareh Sinanyan Participates in Opening of 31st Annual Charity Kitchen Program
Zareh Sinanyan, RA High Commissioner for Diaspora Affairs, attended the launch of the 31st year of the “Charity Kitchen” program at the “House of Hope” Charity Center.
The event was also attended by representatives from the RA National Assembly, the Ministry of Labor and Social Affairs, and the German Embassy in Armenia.
In his opening remarks, Zareh Sinanyan expressed his gratitude to supporters of the charity initiative from Armenia and the Diaspora.
The event featured concert performances by children benefiting from the "Hopeful and Healthy Childhood" program.
Launched in 1994, the "Charity Kitchen" program provides hot meals once a day to those in need from October through May. This year, the program will support 230 people from various districts of Yerevan.