Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 31-րդ տարեշրջանի բացմանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնում մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 31-րդ տարեշրջանի բացման արարողությանը։
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել ՀՀ Ազգային ժողովի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանության ներկայացուցիչները։
Զարեհ Սինանյանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել միջոցառմանը՝ շնորհակալություն հայտնելով բարեգործական ծրագրի հայաստանցի և սփյուռքահայ աջակիցներին։
Նախաձեռնության շրջանակում համերգային ելույթներով հանդես են եկել «Հույսով լի և առողջ մանկություն» ծրագրի շահառու մանուկները։
«Գթության խոհանոց» ծրագիրը գործում է 1994 թվականից։ Ծրագրի շրջանակում յուրաքանչյուր տարի՝ հոկտեմբերից մայիս ընկած ժամանակահատվածում, կարիքավոր անձանց օրական մեկ անգամ տրամադրվում է տաք սնունդ։ Այս տարի ծրագրի շահառուներն են 230 կարիքովոր անձինք Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից։

Открытие 31-го сезона благотворительной программы «Кухня милосердия»
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял участие в открытии 31-го сезона благотворительной программы «Кухня милосердия» в благотворительном центре «Усо тун» (Дом надежды).
Среди официальных гостей, присутствовавших на церемонии открытия, были председатели НС РА, министерства труда и социальных вопросов и посольства Германии.
В приветственном слове главный уполномоченный поблагодарил всех тех, кто на протяжении стольких лет прилагает усилия для реализации программы.
В рамках мероприятия дети-бенефициары программы «Надежное и здоровое детство» поприветствовали всех песней, стихами и представили работы, сделанные своими руками в «Доме надежды».
Программа «Кухня милосердия» действует с 1994 года. В рамках программы каждый год, с октября по май, нуждающиеся получают раз в день горячую, качественную пищу. В этом году бенефициарами программы являются около 230 социально необеспеченных жителей административных районов Еревана.