Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Aspen Institute»-ի նախաձեռնած քննարկմանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է միջազգային «Aspen Institute» ոչ առևտրային կազմակերպության կողմից Երևանում կազմակերպված հանդիպում-քննարկմանը՝ նվիրված տեխնոլոգիաների, բիզնեսի, մշակույթի և հասարակության զարգացման միտումներին։
Նախաձեռնությունը տեղի է ունեցել կառույցի «Socrates» ծրագրի շրջանակում, որին մասնակցել են նաև տնտեսական և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտների, հասարակական ու մշակութային շրջանակների ներկայացուցիչներ Հայաստանից և սփյուռքից։
Գլխավոր հանձնակատարը քննարկմանը խոսել է հայկական սփյուռքի ներգրավվածությանն ուղղված հնարավորությունների և բազմոլորտ համագործակցության ընդլայնման մասին։
Հանդիպմանը որպես մոդերատոր հանդես է եկել գրող և ժամանակակից տեխնոլոգիաների մասնագետ Ուիլյամ Փաուերսը։

Главный уполномоченный принял участие в дискуссии, инициированной «Институтом Аспена»
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял участие во встрече-дискуссии, организованной международной некоммерческой организацией «Институт Аспен» в Ереване, посвященной тенденциям развития технологий, бизнеса, культуры и общества.
Инициатива состоялась в рамках программы «Сократ», в которой также приняли участие представители сектора экономики и информационных технологий, общественных и культурных кругов Армении и Диаспоры.
В ходе обсуждения главный уполномоченный подчеркнул возможности для взаимодействия с армянской диаспорой и расширения многосекторного сотрудничества.