Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Սան Պաուլոյում
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Բրազիլիայի Սան Պաուլո քաղաք, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Սան Պաուլոյում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Դիրուհի Բուրմայանի և  Բրազիլիայի «Հայաստան» հիմնադրամի վարչության անդամների հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-սփյուռք փոխգործակցությանն ու Բրազիլիայի հայ համայնքի գործունեությանն առնչվող հարցեր։
Սան Պաուլոյում Զարեհ Սինանյանն այցելել է Բրազիլիայում Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) գրասենյակ՝ հանդիպում ունենալով կառույցի նախագահ Ավետիս Մարկոսյանի և կառույցի վարչության անդամների հետ։   Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գրասենյակի հետ համագործակցության հնարավորությունները։
Գլխավոր հանձնակատարը Սան Պաուլոյում ելույթով հանդես է եկել նաև Բրազիլիայի ՀԲԸՄ գրասենյակի 60-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, որին ներկա են եղել Բրազիլիայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, Սան Պաուլոյում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Դիրուհի Բուրմայանն ու հայ համայնքի ներկայացուցիչները։

Заре Синанян находится с рабочим визитом в Сан-Паулу
Главный уполномоченный посетил Сан-Паулу (Бразилия), где провел встречи с представителями армянской общины.
Главный уполномоченный встретился с почетным консулом Республики Армения в Сан-Паулу Хильдой Дируи Бурмаян и членами правления бразильского фонда «Армения». В ходе встречи они обсудили сотрудничество между Арменией и диаспорой, а также деятельность армянской общины в Бразилии.
В Сан-Паулу Заре Синанян посетил офис Всеармянского благотворительного союза (AGBU) в Бразилии (UGAB), где встретился с президентом организации Аветисом Маркосяном и членами правления организации. В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества с Офисом.
Главный уполномоченный также выступил на торжественном мероприятии, посвященном 60-летию офиса AGBU в Бразилии, на котором присутствовали посол РА в Бразилии Армен Еганян, почетный консул РА в Сан-Паулу Хильда Дируи Бурмаян, и представители армянской общины.