Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Սան Պաուլոյում
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Բրազիլիայի Սան Պաուլո քաղաք, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Սան Պաուլոյում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Դիրուհի Բուրմայանի և  Բրազիլիայի «Հայաստան» հիմնադրամի վարչության անդամների հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-սփյուռք փոխգործակցությանն ու Բրազիլիայի հայ համայնքի գործունեությանն առնչվող հարցեր։
Սան Պաուլոյում Զարեհ Սինանյանն այցելել է Բրազիլիայում Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) գրասենյակ՝ հանդիպում ունենալով կառույցի նախագահ Ավետիս Մարկոսյանի և կառույցի վարչության անդամների հետ։   Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գրասենյակի հետ համագործակցության հնարավորությունները։
Գլխավոր հանձնակատարը Սան Պաուլոյում ելույթով հանդես է եկել նաև Բրազիլիայի ՀԲԸՄ գրասենյակի 60-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, որին ներկա են եղել Բրազիլիայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, Սան Պաուլոյում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Դիրուհի Բուրմայանն ու հայ համայնքի ներկայացուցիչները։

Zareh Sinanyan Visits São Paulo
The High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, is currently on a working visit to Brazil. During his visit to São Paulo, he met with representatives of the Armenian community.
The High Commissioner was hosted by Hilda Diruhy Burmaian, the Honorary Consul of Armenia in São Paulo. At the Office of the Honorary Consul he met with members of the Board of the Armenia Fund in Brazil. They discussed cooperation between Armenia and the Diaspora, as well as the activities of the Armenian community in Brazil.
The High Commissioner also visited the office of the Armenian General Benevolent Union in São Paulo, Brazil (UGAB Brasil) where he met with the organization's president, Avedis Markossian, and board members. They explored potential avenues for collaboration between the Office and UGAB Brasil.
Additionally, Zareh Sinanyan delivered welcoming remarks at a ceremonial event commemorating the 60th anniversary of UGAB Brasil, attended by Armen Yeganian, the Armenian Ambassador to Brazil, Hilda Diruhy Burmaian, and representatives of the Armenian community.