Զարեհ Սինանյանն այցելել է Սան Պաուլոյի Հայ Առաքելական, Ավետարանական և Կաթողիկե եկեղեցիներ
Բրազիլիայում աշխատանքային այցով գտնվող Զարեհ Սինանյանն այցելել է Սան Պաուլոյի Հայ Ավետարանական կենտրոնական եկեղեցի և հանդիպում ունեցել եկեղեցու խորհրդի փոխատենապետ, Բրազիլիայի «Հայաստան» հիմնադրամի վարչության փոխնախագահ Վարդան Մոմջեանի և խորհրդի մյուս անդամների հետ։
Սան Պաուլոյում գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Հայ Առաքելական Սուրբ Գևորգ եկեղեցի, ինչպես նաև շրջայց կատարել եկեղեցուն կից գործող  «Դուրյան» ազգային վարժարանում և «Մավեան» նախադպրոցարանում։
Նա այցելել է նաև Սան Պաուլոյի Գրիգոր Լուսավորիչ Հայ Կաթողիկե եկեղեցի և հանդիպում ունեցել Լատինական Ամերիկայի Հայ Կաթողիկե եկեղեցու վաստակավոր առաջնորդ Վարդան եպիսկոպոս Պողոսյանի հետ։
Զարեհ Սինայանը հյուրընկալվել է նաև Սան Պաուլոյի Հայ ավետարանական եղբայրության եկեղեցում և հանդիպում ունեցել եկեղեցու քահանա Գարո Ահարոնյանի հետ։

Заре Синанян посетил Армянскую Апостольскую, Евангелическую и Католическую церкви Сан-Паулу
Заре Синанян, находящийся с рабочим визитом в Бразилии  посетил Армянскую евангелическую центральную церковь Сан-Паулу и встретился с заместителем председателя церковного совета, заместителем председателя правления бразильского фонда «Армения» Варданом Момджяном и другими членами совета.
В Сан-Паулу главный уполномоченный посетил Армянскую Апостольскую церковь Святого Георгия, а также осмотрел национальную школу «Дурьян» и действующий при церкви детский сад «Мавян».
Он также посетил Армянскую католическую церковь Григора Лусаворича в Сан-Паулу и встретился с почетным предводителем Армянской католической церкви в Латинской Америке епископом Варданом Погосяном.
Заре Синаян также посетил Армянскую евангелическую братскую церковь в Сан-Паулу и встретился с духовным пастырем Гаро Агароняном.