Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բրազիլիայի Օզասկու քաղաքի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Բրազիլիա աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Սան Պաուլո նահանգի Օզասկու քաղաք, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Օզասկու քաղաքի Հայ Առաքելական Սբ․ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցի, իսկ այնուհետև հյուրընկալվել Հայ համայնքային կենտրոնում։
Հայ համայնքի ղեկավար Ուբիրատան Խաչիկեանի և նախկին ղեկավար Արթուր Բոյաջեանի հետ հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ծանոթացել է համայնքի գործունեությանը և քննարկել համագործակցությանը վերաբերող տարաբնույթ հարցեր։
Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև «Diário da Região» թերթի խմբագրություն և հանդիպում ունեցել գլխավոր խմբագիր և տնօրեն Վրեժի Սանասարի հետ։ Գլխավոր հանձնակատարը ծանոթացել է թերթի խմբագրության գործունեությանն ու քննարկել Հայաստան-սփյուռք գործակցությանն առնչվող հարցեր։

Заре Синанян встретился с представителями армянской общины Озаску (Бразилия)
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян в рамках рабочего визита в Бразилию посетил город Озаску штата Сан-Паулу, где провел встречи с представителями местной армянской общины.
Главный уполномоченный посетил Армянскую Апостольскую церковь «Сурб Ованнес Мкртич», а затем его приняли в Армянском общинном центре.
В ходе встречи с главой армянской общины Убиратаном Хачикяном и бывшим главой армянской общины Артуром Бояджяном Заре Синанян ознакомился с деятельностью общины и обсудил различные вопросы, связанные с сотрудничеством.
Заре Синанян также посетил редакцию газеты «Diario da Região» и встретился с главным редактором и директором Врежи Санасаром. Главный уполномоченный ознакомился с деятельностью редакции газеты и обсудил вопросы сотрудничества Армения-Диаспора.