Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բրազիլիայի Օզասկու քաղաքի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Բրազիլիա աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Սան Պաուլո նահանգի Օզասկու քաղաք, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Օզասկու քաղաքի Հայ Առաքելական Սբ․ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցի, իսկ այնուհետև հյուրընկալվել Հայ համայնքային կենտրոնում։
Հայ համայնքի ղեկավար Ուբիրատան Խաչիկեանի և նախկին ղեկավար Արթուր Բոյաջեանի հետ հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ծանոթացել է համայնքի գործունեությանը և քննարկել համագործակցությանը վերաբերող տարաբնույթ հարցեր։
Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև «Diário da Região» թերթի խմբագրություն և հանդիպում ունեցել գլխավոր խմբագիր և տնօրեն Վրեժի Սանասարի հետ։ Գլխավոր հանձնակատարը ծանոթացել է թերթի խմբագրության գործունեությանն ու քննարկել Հայաստան-սփյուռք գործակցությանն առնչվող հարցեր։

Zareh Sinanyan Meets with Armenian Community Representatives of Osasco, Brazil
As part of his working visit to Brazil, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, traveled to the city of Osasco in the São Paulo state, where he attended meetings with representatives of the local Armenian community.
The High Commissioner visited the Armenian Apostolic Church of St. John the Baptist in Osasco (Igreja Apostólica Armênia São João Batista) and was later hosted at the Armenian Community Center.
During a meeting with the President of the Armenian community of Osasco, Ubiratan Khatchikian, and former president Arthur Boiajian, Zareh Sinanyan became further acquainted with the Osasco Armenian community’s activities and discussed cooperation.
The High Commissioner also visited the editorial office of the "Diário da Região" newspaper and met with the editor-in-chief and director, Vrejhi Sanazar, to discuss the newspaper and matters related to cooperation between Armenia and the Diaspora.